Dziś wielka radość dla Kościoła w Polsce ponieważ są beatyfikowani kard. Stefan Wyszyński i Matka Róża Czacka. Prymas to jedna z najważniejszych postaci w historii polskiego Kościoła. Wielki patriota, kapłan zwykłych ludzi, ojciec duchowy narodu zaś Matka Róża niewidoma matka niewidomych. Podczas Jej pogrzebu na początku w homilii kard. Prymas powiedział: “Przedziwny jest Bóg w świętych swoich!” Od dziś możemy za ich przyczyną publicznie zanosić modlitwy.

W związku z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Zuzeli, czyli miejsca urodzin i dzieciństwa Prymasa. Pielgrzymka odbędzie się 18 września. Zapisy i bliższe informacje u pani Bożeny. Numer Jej telefonu podany jest w gablocie z ogłoszeniami.

W najbliższy piątek 17 września rocznica agresji Rosji Sowieckiej na Polskę. Tego dnia okazało się, że Polska, odrodzona na krótko po półtora wieku zaborów, tym razem zostaje unicestwiona przez dwa systemy totalitarne. Pamiętajmy w modlitwie o tych którzy zapłacili życiem za naszą wolność.

W tym tygodniu trwają próby do uroczystości odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 19.00.

Prosimy rodziców dzieci klasy 3 i 4 uczęszczających do szkół poza parafią, aby zabrali z zakrystii lub kancelarii zgłoszenie do komunii swego dziecka.

W najbliższą niedzielę zapraszamy na parafialną uroczystość św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Uroczystości będą na Mszy św. o godzinie 11.00 dla dzieci i o godz. 20.00 dla młodzieży.

Serdecznie zapraszamy na jubileusz 30-lecia powstania naszej parafii pod hasłem: „Buduj z nami swoją Parafię”

PROGRAM JUBILEUSZU XXX – LECIA PARAFII ŚWIĘTEGO KRZYŻA W PŁOCKU

12 września

godz. 9.30 Msza święta w intencji wszystkich, którzy w czasie pandemii zmarli na „COVID”

godzinie 12.30 Uroczysta Msza święta jako dziękczynienie za powstanie naszej Parafii wraz z zaproszonymi gośćmi.

godz. 19.00 „Czuwanie u Krzyża” Zespół „Solo Dios Basta” Wieczór uwielbienia – dziękczynienie za powstanie Parafii i beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej

13 września

20.00 – Nabożeństwo Fatimskie z lampionami, różaniec z rozważaniami opartymi na słowach bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

14 września

godz. 18.00 – Uroczysta Eucharystia podczas której będziemy gościć byłych księży proboszczów naszej parafii i dziękować oraz prosić o Boże błogosławieństwo dla naszej wspólnoty parafialnej i budowy świątyni. godz. 19.00 – koncert chóru „Tibi Cantamus”

Dziś gościmy przedstawicieli Zakonu Rycerzy Jana Pawła II Jest to katolickie stowarzyszenie mężczyzn, będące podziękowaniem za pontyfikat św. Jana Pawła II.  Dziś są u nas by zaprosić do swojego zakonu i duchowej formacji. Prosimy o kilka słów zachęty.

Serdecznie zachęcam do lektury nowego „Gościa niedzielnego” i „Małego Gościa”.