Dziś 3. niedziela miesiąca. Z tej racji na sumie będziemy modlić się w intencji małżonków przeżywających we wrześniu swoje jubileusze małżeńskie. Tacę dzisiejszą przeznaczamy tradycyjnie na budowę kościoła.

Dziś w godz. 13.00 – 17.00 na Zielonym Jarze odbywa się piknik rodzinny „Pożegnanie lata”. Organizatorzy zapraszają na skwer rekreacyjny przy ul. Armii Krajowej. Informacje o programie znajdziemy na plakacie w gablocie.

Dziś w Dobrzykowie koło Płocka odbędzie się uroczystość ponownego pochówku żołnierzy poległych w 1939 r. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

W najbliższą środę, 20 września, grupa modlitewna zaprasza o 18.30 na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu.

Caritas Diecezji Płockiej zachęca do włączenia się w ogólnopolską akcję niesiania pomocy podopiecznym hospicjów „Pola Nadziei”. W następną niedzielę wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek po każdej Mszy św.

W dniach 29.09 – 01.10. 2017 w parafii św. Jadwigi w Płocku odbędzie się kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”, który poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji pw.  św. Łukasza Ewangelisty. Koszt kursu 60 zł. Zapisy do 24 września przez stronę nowaewangelizacja.com.pl, szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Rafała Winnickiego pod numerem telefonu: 519405481 lub pisząc na adres: r.winnicki@gmail.com  Serdecznie zapraszamy!!!

Dziekan Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu zachęca do podjęcia studiów na kierunkach: teologia, nauka o rodzinie oraz organizacja opieki nad osobą starszą. Szczegółowe informacje można znaleźć na profilu na Facebooku oraz stronie internetowej uczelni.

Księża salezjanie zachęcają do udziału w 8-dniowej pielgrzymce Fatima – Santiago de Compostela. Szczegółowe informacje dotyczące programu czy kosztów znajdziemy w gablocie.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” prosi o poparcie projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Osoby chcące złożyć swój podpis zapraszamy do zakrystii.

Mamy w sprzedaży „Małą Księgę Patrioty”, która zawiera teksty i nuty pieśni patriotycznych oraz historię ich powstania. Do książki dołączone są 2 płyty CD. Cena 7 zł.

Chcemy wprowadzić w naszej Parafii zwyczaj odmawiania na zakończenie każdej Mszy św. modlitwy do św. Michała Archanioła, ułożonej przez św. papieża Leona XIII. Podczas dziękczynienia po Mszy św. usłyszał w wizji rozmowę Pana Jezusa z diabłem dotyczącą zniszczenia Kościoła. Szatan stwierdził, że może to uczynić, ale potrzebuje 75 – 100 lat i więcej władzy nad swoimi wyznawcami. Aby chronić Kościół przed działaniem Złego, Papież polecił odmawiać tę modlitwę.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen. Święty Michale Archaniele, który wraz z Aniołami zwyciężyłeś szatana w niebie, dopomóż nam zwyciężyć go na ziemi.