Dziś rozpoczyna się Tydzień misyjny pamiętajmy o wsparciu duchowym i materialnym misjonarzy, a szczególnie ks. Kamila Kowalskiego naszego parafianina misjonarza na Jamajce.

W ostatnich dniach w niepokojący sposób rośnie liczba zachorowań na Covid-19. Choroba ta ponownie paraliżuje nasze codzienne życie, dotyka także księży utrudniając dostęp do sakramentów i ograniczając działalność parafii. Bardzo proszę przestrzegać zaleceń epidemiologicznych nosząc maseczki zakrywające nos i usta, dezynfekując przed wejściem do kaplicy dłonie. W naszej kaplicy po każdej Mszy św. są dezynfekowane ławki. Szanujmy siebie wzajemnie. Z powyższych racji jest odwołany „Marsz Wszystkich Świętych”, który miał się odbyć 31 października.

W związku z zaostrzeniami sanitarnymi według przepisów w naszej kaplicy może jednocześnie przebywać 119 osób podczas nabożeństwa.

W dniu wczorajszym 66 osób młodzieży przyjęło w dwóch grupach sakrament bierzmowania o godzinie 11.00 i 12.30. Udzielił go ks. inf. Wiesław Kosek z Bazyliki w Pułtusku.

W tym tygodniu rozpoczniemy po raz pierwszy uroczyste Triduum ku czci św. Jana Pawła II

20 października – temat: „Papież małżeństwa i rodziny” – ks. prof. Wojciech Góralski

  • 17:30 – Nieszpory przed wystawionym NS ku czci św. Jana Pawła II
  • 18:00 – Msza święta z kazaniem – „Papież małżeństwa i rodziny”
  • 19:00 – Modlitwa różańcowa ze świadectwami małżeństw i rodzin

21 października – temat: „Totus Tuus Maryjo” – ks. Jacek Gołębiowski

  • 17:30 – Nieszpory przed wystawionym NS ku czci św. Jana Pawła II
  • 18:00 – Msza święta z kazaniem – „Totuus Tuus Maryjo ”
  • 19:00 – „Droga Krzyżowa” przygotowuje „Legion Maryi”

22 października – temat: „Papież blasku Prawdy” – ks. prof. Henryk Seweryniak

  • 17:30 – Nieszpory przed wystawionym NS ku czci św. Jana Pawła II
  • 18:00 – Msza święta odpustowa z kazaniem – „Papież blasku Prawdy ”
  • 19:00 – „Droga Światła” przygotowuje zespół „Solo Dios Basta”

W związku z Triduum ku czci św. Jana Pawła II we wtorek różaniec z udziałem dorosłych będzie o 19.00 a w środę i czwartek będzie tylko parafialny różaniec o godzinie 16.15 z udziałem dzieci.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, kiedy rodzi się wiele niepokojów, lęków, izolacji, samotności oraz stanów depresyjnych i innych zagrożeń, jako duszpasterze chcemy odpowiedzieć na zaistniałą sytuację, zwróceniem się sercem do Pana Jezusa adorując Go w ciszy. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie (jedna godzina w tygodniu) jako odpowiedź wiary na obecność Lekarza ciała, psychiki i ducha, którym jest Jezus Chrystus. Proszę po Mszy zgłosić się do zakrystii i zapisać na listę oraz otrzymać szczegółowe informacje.

Z radością chcemy poinformować, że Projekt z Budżetu Obywatelskiego upamiętniający wizytę Papieża Polaka w Płocku został skierowany do realizacji. Dziękujemy za oddane głosy.

W trosce o zdrowie i życie wiernych, planowane na dziś liczenie wiernych nie odbędzie się.

Za tydzień z soboty na niedzielę przejście na czas zimowy

Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe w kancelarii oraz intencje mszalne na następny rok.