Dziś o 12.30 Msza Święta w intencji służby zdrowia, lekarzy, pielęgniarek i osób opiekujących się chorymi.

Dziś spotkanie rodziców i dzieci do Pierwszej Komunii o godzinie 16.00.

Za tydzień 24 października spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych o godzinie 16.00.

Za tydzień będziemy przeżywać „Niedzielę misyjną” pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy.” Tego dnia inaugurowany jest jednocześnie Tydzień Misyjny. Kazania będzie do nas głosił ks. Wacław Krzempek ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich

Jutro święto św. Łukasza Ewangelisty patrona naszego księdza Łukasza. Dziś składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, otwartości na łaskę i opieki Najświętszej Maryi Panny oraz wstawiennictwa św. Łukasza. Jutro zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Łukasza o godzinie 18.00.

We wtorek wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

W środę rozpoczynamy Triduum ku czci św. Jana Pawła II w ramach naszego Jubileuszu XXX – lecia powstania parafii. Zapraszamy od środy do piątku na nieszpory o 17.30 ku czci naszego Patrona. Natomiast o 18.00 Eucharystia z kazaniami okolicznościowymi w środę ks. dra Bogdana Czupryna pod tytułem: „Współdziałanie wiary i rozumu w przepowiadaniu Jana Pawła II”. W czwartek ks. dra Ireneusza Wrzesińskiego pod tytułem: „Duchowa więź przyjaźni między kard. Stefanem Wyszyńskim a Janem Pawłem II”. Zaś w piątek kazanie ks. dra Włodzimierza Piętki pod tytułem: „Jan Paweł II – wiara i kultura”. Różaniec w te dni z udziałem dorosłych i dzieci o 16.15.

Natomiast w sobotę 23 października zapraszamy na pierwszą w historii naszej parafii Konferencję Naukowa pod tytułem: „Jan Paweł II – Świadek nadziei dla nas, Kościoła i świata” organizowaną we współpracy z Instytutem Papieża Jana Pawła II z Warszawy. Każdy może uczestniczyć w tej konferencji. Prelekcje będą trwały do godziny 14.15 a po nich koncert kwartetu „Canzona”. Początek konferencji o godzinie 12.00 w naszej kaplicy. Szczegółowy program z prelegentami i tematami na plakatach w gablotach.

Dziś gościmy na wszystkich Mszach św. przedstawicieli Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych którzy będą zbierać fundusze dla osób niepełnosprawnych i promować ich działalność.

Dnia 31 października o godzinie 19.00 zapraszamy na „Orszak Świętych”. Będziemy szli ulicami naszego osiedla przebrani za naszych świętych patronów. Prosimy zgłaszać się do katechetów o pomoc w wybraniu świętego, którego będziemy swoim strojem prezentować.

Zbiórka elektrośmieci w naszej parafii przypada na 9 listopada w godzinach od 8.00 do 12.00. Elektrośmieci można tylko w tym dniu składać na parkingu przy plebanii w wyżej wymienionych godzinach.

Przyjmujemy w kancelarii na wypominki jednorazowe, które będą czytane w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa w kaplicy oraz wypominki całoroczne czytane w niedzielę.

Serdecznie zachęcam do lektury nowego „Gościa niedzielnego” i „Małego Gościa”.