Dziś trzecia niedziela miesiąca, w którą ofiary na tacę są przeznaczone na budowę kościoła. Obecnie wykonywany jest projekt dachu nad prezbiterium i dopracowywane szczegóły projektowe budowy. W tym tygodniu będą kontynuowane prace budowlane.

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom odpustu parafialnego za wspólną modlitwę i zaangażowanie. Szczególnie dziękujemy: chórowi parafialnemu, asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, ministrantom oraz harcerkom. Bóg zapłać.

Dziś w naszej parafii uroczystość pierwszej Komunii świętej. Biały tydzień będzie trwał do środy włącznie, codziennie o godzinie 18.00. Spowiedź do pierwszej komunii dzieci i rodziców z następnej niedzieli w piątek od 17.00.

Dziś w związku z komuniami ulegną zmianie godziny Mszy Świętych podobnie też za tydzień w niedzielę. Przyjęte intencje na godzinę 11.00 będą odprawione o godzinie 10.30.

W kancelarii można odbierać również zgłoszenia do komunii pierwszej i odnowienia przyrzeczeń chrztu oraz bierzmowania. Bierzmowanie grupy kandydatów, które miało się odbyć w czerwcu będzie miało miejsce 17 października o godzinie 11.00.

Dziś w naszej parafii obchodzimy uroczystość św. Stanisława Kostki. Msza św. o 10.30 i 12.30 zostanie odprawiona w intencji dzieci i połączona z pierwszą komunią.

„Wiadomości Parafialne” dla osób które zadeklarowały się tydzień temu, można odbierać przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego. Gdyby ktoś jeszcze chciał je otrzymywać proszę przekazać nam informację w zakrystii po Mszy Świętej.

Drodzy Parafianie rozpoczynamy cykl spotkań „Familia Misericordiam – Rodzina Miłosierdzia” każdego 22 dnia miesiąca (poza wakacjami) Najbliższe spotkanie we wtorek o 19.00. Można składać intencje do Mszy Świętej na karteczkach przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej. Po Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu oraz świadectwo małżeństwa. Spotkanie nosi tytuł: Blaski i cienie rodziny w obecnych czasach. Podczas Eucharystii będziemy polecać rodziny zagrożone utratą miłości i jedności oraz brakiem przebaczenia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Zapraszamy również zawsze w ostatnią środę miesiąca (obecnie 30 września)o godzinie 19.00 na spotkania pod tytułem: „Tylko dla dorosłych – Katechizm multimedialny” temat: „Dekalog z Janem Pawłem II” – raz w miesiącu o godz. 19.00.

Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na Ziemię Świętą.

 

SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO PIOTRA LIBERY

Kochani Diecezjanie!
W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Środków Społecznego Przekazu. W specjalnym orędziu na ten Dzień Ojciec Święty Franciszek zwraca uwagę, jak ważne jest opowiadanie i utrwalanie w pamięci dobra, które się dzieje wokół nas. Papież pisze: „wierzę, że aby się nie zagubić, powinniśmy oddychać prawdą dobrych historii, takich, które budują, a nie niszczą; historii, które pomagają odnaleźć korzenie i siłę, aby iść razem naprzód”. Zadaniem środków społecznego przekazu, a zwłaszcza mediów katolickich, jest usłużenie tej właśnie sprawie. Mają ukazywać prawdę, dobro i sens rzeczywistości, która nas otacza, a jednocześnie towarzyszyć człowiekowi w drodze, pracy, modlitwie i odpoczynku. Temu właśnie służy nasza diecezjalna rozgłośnia – Katolickie Radio Diecezji Płockiej, która od 29 lat z Płocka i od 27 lat z Ciechanowa nadaje swój program. Cieszę się, że od niedawna kolejnym miastem na medialnej mapie diecezji stał się Rypin na Ziemi Dobrzyńskiej.
Kochani, zachęcam Was, abyście słuchali naszej rozgłośni i z nią się modlili – choćby w południe i o 15.00, bo to jest nasze, a jednocześnie najstarsze diecezjalne radio w Polsce. Doświadczyliśmy niedawno, jak ważna jest rola mediów w czasie panującej pandemii, jak dzięki nim możemy się łączyć we Mszy św. i w niej duchowo uczestniczyć, zwłaszcza chorzy i starsi.
Chcę Was również prosić o wsparcie materialne dla naszego radia. Co 10 lat jako diecezja opłacamy koncesję (170 tys. zł) za nadawanie radiowe do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Po zaciągnięciu opinii Diecezjalnej Rady Programowej KRDP postanowiłem poprosić Was o wsparcie tej inicjatywy. Wasza ofiara złożona za tydzień na tacę, za którą chcę już teraz z serca podziękować, będzie też wyrazem troski i odpowiedzialności za Kościół diecezjalny i jego media, tak ważne w dobie nowej ewangelizacji.
Pozdrawiam Was serdecznie z Tumskiego Wzgórza, zapewniam o mojej modlitwie i przekazuję pasterskie błogosławieństwo – w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!
Płock, dnia 4 września 2020 r.

† Piotr Libera
Biskup Płocki