Dziś ostatnia niedziela września. Za tydzień 1 niedziela miesiąca a zatem po sumie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu „W drodze do Fatimy” oraz rozpoczniemy miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiający w październiku chwalebne tajemnice różańca w kościele, kaplicy publicznej czy w rodzinie mogą uzyskać odpust zupełny. W naszej Parafii Różaniec będzie o godz. 16.00 dla dzieci a po Mszy św. o godz. 17.00 dla wszystkich. W niedziele dla wszystkich o 17.30.

Krzysztof zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym, które będą odbywały się w naszej kaplicy w każdy wtorek od 3 października do 21 listopada o godz. 19.00. Ulotki informacyjne są na stoliku z gazetami.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, w środę św. Wincentego a’Paulo, w czwartek św. Wacława M., w piątek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała a w sobotę wspomnienie św. Hieronima, PDK.

Caritas Diecezji Płockiej zachęca do włączenia się w ogólnopolską akcję niesiania pomocy podopiecznym hospicjów „Pola Nadziei”. Dziś wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek po każdej Mszy św.

28 września /czwartek/ o godz. 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Spotkajmy się i my na ulicy Armii Krajowej przed McDonald’s.

W dniach 29.09 – 01.10. 2017 w parafii św. Jadwigi w Płocku odbędzie się kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”, który poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji pw.  św. Łukasza Ewangelisty. Szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Rafała Winnickiego.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” prosi o poparcie projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny… W gablocie jest plakat. Osoby chcące złożyć swój podpis zapraszamy do zakrystii.

Od wczoraj trwa 33. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, gdzie zawierzają Matce Bożej swoje sprawy: radości, ale także problemy i stojące przed nimi wyzwania. Z tej racji Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP, biskup rzeszowski Jan Wątroba, zwrócił się do nas z zachętą, aby dziś, podczas Mszy Świętych, wszyscy małżonkowie – niezależnie od stażu małżeńskiego – odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Niech to będzie także okazją do zawierzenia rodzin Matce z Jasnej Góry.