Dziś w naszej parafii uroczystość pierwszej Komunii świętej dla ostatniej grupy dzieci. Biały tydzień będzie trwał do środy włącznie, codziennie o godzinie 18.00.

28 września, a więc jutro o godzinie 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata 2020. W rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. W naszej parafii spotykamy się przy ulicy Armii Krajowej nieopodal McDonald’s. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na ulicy i łącząc się duchowo z innymi odmówić samotnie lub w grupie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 i 12.00 dwie grupy dzieci odnowią przyrzeczenia chrztu świętego. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek od 16.00.

Zapraszamy do pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy poprzez uczestnictwo w środę 30 września o godzinie 19.00 w spotkaniu pod tytułem: „Tylko dla dorosłych – Katechizm multimedialny”. Temat: „Dekalog z Janem Pawłem II – przykazanie pierwsze”. Będzie to comiesięczny cykl spotkań wyjaśniających nauczanie św. Jana Pawła II jakie nam pozostawił podczas pielgrzymki do Polski w 1991 roku. Będzie to również nasze przygotowanie do 30 rocznicy pobytu Papieża Polaka w Płocku, która przypada 7 czerwca.

W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik. Nabożeństwo różańcowe z udziałem dzieci o godzinie 16.15. Z udziałem dorosłych o 18.30. Serdecznie zapraszamy

Również w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godziny 23.00 do 24.00.

W najbliższy piątek odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania, które będzie miało miejsce w naszej parafii 17 października. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18. Zachęcamy również kandydatów do skorzystania w tym dniu z sakramentu spowiedzi świętej.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 7.00 i 16.00. Szczególnie zachęcamy dzieci od pierwszej komunii i kandydatów do bierzmowania. Chorych z Komunią świętą będziemy odwiedzać od godziny 10.00.

Zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca w najbliższą sobotę. O godzinie 8.00 Msza święta, różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz rozmyślanie.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o oddanie głosu na projekt dotyczący upamiętnienia wizyty św. Jana Pawła II w Płocku. W 2021 roku przypada 30. rocznica pobytu Papieża Polaka w naszym mieście. W naszej Parafii będzie można uzyskać pomoc techniczną w złożeniu głosów na projekt numer 33. Zawsze po Mszy o godzinie 17.00 i 18.00 będzie osoba, która w pokoju obok zakrystii pomoże złożyć głos drogą internetową. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się ulotki jak należy głosować. Głosowanie rozpocznie się jutro i będzie trwać do 11 października. Głosy można oddawać osobiście w Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Misjonarska 22 w Płocku, oraz internetowo. Szczegóły na plakatach i ulotkach, dostępnych w kościele. Liczy się każdy głos

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Katolickie radio Diecezji Płockiej.

W ubiegłą niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy 7.200 zł. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać.

Dziś przy wyjściu z kaplicy odbędzie się zbiórka do puszek na Ziemię Świętą.