Wczoraj dzieci klas piątych odnowiły przyrzeczenia chrztu świętego. Od poniedziałku do środy spotykamy się na białym tygodniu o godzinie 18.00. Zapraszamy.

Rozpoczął się miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe z udziałem dzieci o godzinie 16.15. Z udziałem dorosłych o 17.30. Serdecznie zapraszamy.

W środę i piątek o godzinie 19.00 w kaplicy odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania, które będzie miało miejsce 17 października o godzinie 11.00. Wszelkie sprawy związane z bierzmowaniem proszę wyjaśniać w tym czasie, a nie w kancelarii parafialnej. Nieobecność na tych spotkaniach będziemy rozumieć jako rezygnację z przyjęcia sakramentu.

W najbliższą środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia w Płocku zaprasza rodziny z Płocka i diecezji płockiej do udziału w programie „Baranki”, który ma przygotować dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej. W czasie rodzinnych spotkań będzie czas na twórczość, zabawę i modlitwę. Pierwsze spotkanie zaplanowano 18 października. Osoby zainteresowane dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt w zakrystii.

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci 31 października w sobotę o godzinie 19.00 do wzięcia udziału w “Marszu Wszystkich Świętych”. Zadanie jest proste, wystarczy się przebrać za postać jakiegoś świętego lub anioła i przyjść z latarką do naszej kaplicy. Dorośli również mogą się przebrać za swoich patronów lub ulubionych świętych. Wieczorem wyruszymy w radosnym pochodzie po naszym osiedlu, a następnie weźmiemy udział w Mszy świętej. Na koniec dla każdego uczestnika niespodzianka

Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o oddanie głosu na projekt płockiego Budżetu Obywatelskiego dotyczący upamiętnienia wizyty św. Jana Pawła II w Płocku. W naszej Parafii będzie można uzyskać pomoc techniczną w złożeniu głosów na projekt numer 33. Zawsze po Mszy o godzinie 17.00 i 18.00 będzie osoba, która w pokoju obok zakrystii pomoże złożyć głos drogą internetową. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się ulotki jak należy głosować. Głosowanie potrwa do 11 października. Głosy można oddawać osobiście w Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Misjonarska 22 w Płocku, oraz internetowo. Szczegóły na plakatach i ulotkach, dostępnych w kościele. Liczy się każdy głos.

Serdecznie zachęcam do lektury nowego „Gościa niedzielnego”.