Dziś przypada 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież Franciszek wystosował orędzie w którym zachęca w tę niedzielę do pamięci w modlitwie o uchodźcach i migrantach.

Wczoraj dzieci z piątej klasy świętowały uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Zapraszamy na biały tydzień od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00.

Siostry Matki Bożej Miłosierdzia na Starym Rynku zapraszają 5 października na uroczystości poświęconej Siostrze Faustynie w 83 rocznicę jej narodzin dla nieba. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Romana Marcinkowskiego o godzinie 17.00.

28 września w najbliższy wtorek w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 zapraszamy by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego tak jak w roku ubiegłym na ulicy Armii Krajowej za McDonaldem. Uczestnicy tej akcji modlić się będą  o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata. Do tej akcji, może włączyć się każdy.

W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 6.30 i 17.30 dla dorosłych oraz o 16:15 dla dzieci. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o 17.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź o 7.00 i od 17.00 do 18.30. Potem Droga Krzyżowa według rozważań bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Odwiedziny u chorych według ustalonego porządku.

W sobotę o 8.00 Msza św. i nabożeństwo Pierwszych Sobót jako wynagrodzenie za grzechy bluźnierstwa przeciwko Najświętszej Maryi Pannie.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W najbliższą niedzielę spotkanie dla zelatorów i członków wszystkich kół różańcowych naszej parafii po Mszy św. o godzinie 9.30 w kościele.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania 10 października na Mszy św. o godzinie 16.00. Prosimy o przyniesienie indeksów do bierzmowania.

Od października rozpoczynamy wraz z Bractwem Adoracji Najświętszego Sakramentu adorację w następującym porządku:

  • poniedziałek od 7.30 do 21.30
  • wtorek, środa, czwartek od 15.00 do 21.30
  • piątek od 15.00 do 17.00

Zapraszamy cały czas do Bractwa. Zapisy u Pani Mileny. Numer telefonu wywieszony na tablicy ogłoszeń.

Zachęcamy mężczyzn z naszej parafii o wstąpienie do Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła Zakon powstał 14 stycznia 2011 roku, jako swoiste, żywe wotum wdzięczności za dar kanonizacji i pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.

W ostatnią niedzielę zebraliśmy na tacę sumę 5700 zł. Jak zawsze ofiary te są przeznaczone na budowę Kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę do kopert i konto parafialne.

Serdecznie zachęcam do lektury nowego „Gościa niedzielnego” i „Małego Gościa”.