Dziś pierwsza niedziela miesiąca a zatem po sumie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu „W drodze do Fatimy” oraz rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiający w październiku chwalebne tajemnice różańca w kościele, kaplicy publicznej czy w rodzinie mogą uzyskać odpust zupełny. W naszej Parafii Różaniec będzie o godz. 16.00 dla dzieci a po Mszy św. o godz. 17.00 dla wszystkich. W niedziele dla wszystkich o 17.30. Różaniec dla dorosłych w dni powszednie prowadzą przedstawiciele grup parafialnych; w poniedziałki Legion Maryi; we wtorki Lektorzy; w środy KŻR; w czwartki Chór a w piątki Domowy Kościół.

W sobotę przypada święto Matki Bożej Różańcowej, pierwsza sobota miesiąca i dzień wielkiej modlitwy różańcowej na granicach kraju: Różaniec do granic pod hasłem: „Ratuj różańcem Polskę i świat” /ulotki znajdziemy na stoliku/. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę, w łączności ze wszystkimi zgromadzonymi na granicach kraju, na godz. 14.00. Nie będzie już wspólnego różańca dla dzieci o 16.00 ani dla wszystkich o 17.30.

We wtorek Ks. Krzysztof zaprasza na rozpoczynające się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym, które będą odbywały się w naszej kaplicy w każdy wtorek od 3 października do 21 listopada o godz. 19.00. Ulotki informacyjne są na stoliku z gazetami. Rekolekcje poprowadzi ks. Adam Brzeziński.

Krzysztof zaprasza także na pierwsze w tym roku spotkanie lektorów w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej.

W środę, 4 października o 18.30 będzie spotkanie Grupy modlitewnej z katechezą o biblijnych i pozabiblijnych tekstach mówiących o Matce Bożej. Zapraszamy.

W tym tygodniu przypadają: 1. czwartek, 1. piątek i 1. sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlić się o powołania do kapłaństwa, zakonu oraz instytutów świeckich; w piątek wyjazd do chorych do południa, spowiedź od godz. 16.00 a po Mszy św. o godz. 18.00 Droga Krzyżowa; w sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej a po niej Różaniec.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w środę św. św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, Dz. a w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej.

W przyszłą niedzielę przypada XVII Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Jak zwykle ofiary zebrane do puszek zostaną przeznaczone na wsparcie zdolnej ale żyjącej obecnie w trudnej sytuacji materialnej młodzieży. Budujący się nasz kościół będzie wotum wdzięczności za życie i pontyfikat papieża Polaka. Z tej racji podczas Mszy św. o godz. 11.00 J. E. Ks. Biskup Roman Marcinkowski dokona wprowadzenia Relikwii św. Jana Pawła II do naszej Parafii Serdecznie zapraszam wszystkich na tę naszą parafialną uroczystość. Proszę także kogoś z rodziny, kto zamówił Mszę św. za zmarłych z rodziny Rajewskich oraz Pytlak o kontakt ze mną.

Wczoraj w płockiej farze nasza parafianka p. dr Aleksandra Golińska otrzymała z rąk Ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego nagrodę św. Michała Archanioła „Świadek wiary”. Cieszymy się, że w naszej wspólnocie są osoby, które są świadkami Chrystusa, a swoim życiem i działalnością przyczyniają się do szerzenia wiary i obyczajów chrześcijańskich. Życzymy Bożego błogosławieństwa oraz sił i chęci do dalszej pracy.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” prosi o poparcie projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny… W gablocie jest plakat. Osoby chcące złożyć swój podpis zapraszamy do zakrystii.

Legion Maryi w Płocku zaprasza na czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem – Jerycho Różańcowe – które w naszej Parafii będzie od piątku 6 października od godz. 12.00 do godz. 12.00 w sobotę 7 października.