Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po sumie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy codziennie na Różaniec. Od poniedziałku do piątku z dziećmi modlimy się modlitwą różańcową o godz. 16.00 a po Mszy św. o godz. 17.00 ze wszystkimi. W soboty i niedziele ze wszystkimi o 17.30.

Uczniów klas 3 przygotowujących się Pierwszej Komunii św. zapraszamy na pierwsze i bardzo ważne spotkanie organizacyjne wraz z Rodzicami za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00. Przypominamy, że termin składania deklaracji zgłoszeniowych już minął.

W sobotę przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, założyciela wielu wspólnot zakonnych – głównie bezhabitowych.

12 października /piątek/ Mszą św. o godz. 18.00 w Parafii pw. św. Jakuba w Płocku-Imielnicy witamy w naszym dekanacie obraz i relikwie św. Stanisława Kostki. W sobotę, w Parafii św. Wojciecha, o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie dla wszystkich ministrantów z naszego Dekanatu. Do naszej Parafii relikwie i obraz przybędą w niedzielę na Mszę św. o godz. 20.00 i pozostaną do poniedziałku do godz. 17.00. Zapraszamy na osobiste spotkanie modlitewne ze św. Stanisławem Kostką. O godz. 10.45 planujemy spotkanie dla uczniów naszych szkół. Nasz Dekanat pożegna relikwie w piątek o godz. 16.00 Mszą św. w Parafii św. Józefa.

W sobotę przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie zaraz po Mszy św. o godz. 18.00. Po nabożeństwie, o godz. 19.30, zapraszamy na Wieczór Papieski – koncert połączony ze wspomnieniami Świętego Jana Pawła II, przygotowany przez działający przy naszej Parafii młodzieżowy zespól muzyczny Solo Dios Basta. Koncert dedykowany jest jako wotum wdzięczności za życie i pontyfikat naszego Wielkiego Rodaka w przypadająca w tym roku 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Po koncercie będzie można nabyć płytę naszego zespołu z czternastoma pieśniami i piosenkami religijnymi, a ofiary złożone na ten cel będą w całości przeznaczone na budowę naszej nowej świątyni. Więcej informacji o wydarzeniu można przeczytać na parafialnym lub zespołowym facebooku lub w dzisiejszym wydaniu Gościa Niedzielnego.

Od 12 do 19 października będzie w Płocku Jerycho Różańcowe. W naszej Parafii zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem od godz. 12.00 w niedzielę 14 października do godz. 12.00 w poniedziałek.

W następną niedzielę przypada XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. W tym dniu wspieramy ofiarami do puszek młodzież zdolną pochodzącą z rodzin znajdujących się obecnie w trudnej sytuacji materialnej.

Pod chórem pojawiła się półka z książkami o tematyce religijnej i nie tylko. Można podejść, obejrzeć, zabrać do domu i przeczytać. Zapraszamy.

We wrześniu 47 rodzin ofiarowało na budowę kościoła 6 235,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

Mamy Modlitewnik z Janem Pawłem II. Cena 5 zł.