„Non abiate paura”. Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi. Ta najbardziej chyba znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas Mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat. Słowa te również są hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego, który odbędzie się w niedzielę za tydzień. Będziemy wówczas zbierać do puszek ofiary na pomoc dla uzdolnionej młodzieży na jej kształcenie i rozwój talentów.

W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej zapraszamy na Eucharystię w najbliższą niedzielę o godzinie 12.30 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich pracowników oświaty.

Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 6.30 i 17.30 dla dorosłych oraz o 16:15 dla dzieci. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o 17.30.

Jutro wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny Kowalskiej a w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania 10 października na Mszy św. o godzinie 16.00. Prosimy o przyniesienie indeksów do bierzmowania.

Spotkanie dzieci i rodziców do Pierwszej Komunii 17 października o godzinie 16.00 po Mszy św.

Zachęcamy mężczyzn z naszej parafii o wstąpienie do Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła Zakon powstał 14 stycznia 2011 roku, jako swoiste, żywe wotum wdzięczności za dar kanonizacji i pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.

Centrum Psychologiczno – Pastoralne “Metanoia” zaprasza do udziału w cyklu spotkań dla dorosłych przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Wszelkie minformacje na stronie internetowej Poradni „Metanoia”.

Zachęcamy do  modlitwy  w  intencji  rodziców dzieci zmarłych  przed  narodzeniem  w  dniu 15 października br. Pochówek dzieci zmarłych przed  narodzeniem odbędzie się w  Płocku dn. 14 października br. o  godz. 17.00 w  kaplicy na  cmentarzu katolickim przy  al. Kobylińskiego. Modlitwie będzie przewodniczył biskup pomocniczy Mirosław Milewski.

W dniach 5-22 października 2021 r. odbędą się 36. Płockie Dni Kultury Chrześcijańskiej, pod  hasłem „Nie lękajcie się”.

W Kaliszu w dniach od 3 do 7 października br. odbędą się Narodowe Rekolekcje połączone z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi, którego dokona Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Dnia 31 października o godzinie 19.00 zapraszamy na „Orszak Świętych”. Będziemy szli ulicami naszego osiedla przebrani za naszych świętych patronów. Prosimy zgłaszać się do katechetów o pomoc w wybraniu świętego, którego będziemy swoim strojem prezentować.

Serdecznie zachęcam do lektury nowego „Gościa niedzielnego” i „Małego Gościa”.