Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową. Odmawiający w październiku chwalebne tajemnice różańca w kościele, kaplicy publicznej czy w rodzinie mogą uzyskać odpust zupełny. W naszej Parafii od poniedziałku do piątku modlimy się modlitwą różańcową o godz. 16.00 z dziećmi a po Mszy św. o godz. 17.00 ze wszystkimi. W soboty i niedziele ze wszystkimi o 17.30. Różaniec dla dorosłych w dni powszednie prowadzą przedstawiciele grup parafialnych; w poniedziałki Legion Maryi; we wtorki Lektorzy; w środy KŻR; w czwartki Chór a w piątki Domowy Kościół.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji w czwartek będziemy modlić się by młodzi ludzie odpowiedzieli Panu Bogu na dar powołania do kapłaństwa czy życia zakonnego, natomiast w piątek do południa odwiedzimy chorych, spowiedź od godz. 16.00 a po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Ks. Jacek organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową. Odbędzie się ona w sobotę, 15 października do następujących miejsc: LEŚNIÓW – Sanktuarium Matki Bożej, Patronki Rodzin; GIDLE – Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i JASNA GÓRA – udział we Mszy świętej pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w ramach dnia „Wielkiej Pokuty”. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy od dziś w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Ks. Stanisław serdecznie zaprasza na spotkania Grupy modlitewnej, w każdą środę o godz. 18.30 w sali parafialnej.

W sobotę będzie IV Diecezjalna Pielgrzymka KŻR i czcicieli MB Różańcowej do sanktuarium w Smardzewie. Serdecznie zachęcam do udziału w pielgrzymce. Zapisy w zakrystii. Koszt 10 zł. Wyjazd o godz. 8.00, powrót ok. 15.30.

Za tydzień będziemy przeżywać XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W tym dniu ofiarami do puszek będziemy wspierać zdolną ale biedną młodzież.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Krzysztofa Rucińskiego z grupą Oazową. Przybliżą nam oazową drogę do Pana Boga.

9 października będzie także badanie niedzielnych praktyk religijnych.

We wrześniu 46 rodzin złożyło na budowę kościoła 4 410 zł. Bóg zapłać! Trochę pieniędzy już mamy zebrane, wykonawca jest umówiony, tylko czekamy na dokumentację by ruszyć z dalszą budową.