Dziś przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Jak zwykle ofiary zebrane do puszek przeznaczone są na wsparcie zdolnej ale żyjącej obecnie w trudnej sytuacji materialnej młodzieży. Budujący się nasz kościół będzie wotum wdzięczności za życie i pontyfikat papieża Polaka. Z tej racji podczas Mszy św. o godz. 11.00 J. E. Ks. Biskup Roman Marcinkowski dokona wprowadzenia Relikwii św. Jana Pawła II do naszej Parafii Serdecznie zapraszam wszystkich na tę naszą parafialną uroczystość.

Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców.

Zapraszamy na różaniec: dzieci o godz. 16.00 i ogólny o 17.30.

We wtorek Ks. Krzysztof zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym, które odbywają się w naszej kaplicy w każdy wtorek do 21 listopada o godz. 19.00. Ulotki informacyjne są na stoliku z gazetami. Rekolekcje prowadzi ks. Adam Brzeziński.

W najbliższy piątek 13 października zapraszamy na godz. 20.00 na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.

Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca podczas Mszy św. o godz. 12.30 będziemy modlić się w intencji małżonków przeżywających w październiku kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Zachęcamy Jubilatów do zgłaszania się.

Trwają prace przy budowie kościoła. W następną niedzielę będzie można wesprzeć dzieło budowy ofiarami na tacę.

W następna niedzielę, 15 października, o godz. 16.00 Msza Święta i spotkanie dla Rodziców i dzieci klas 4-tych, przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka B. a w piątek bł. Honorata Koźmińskiego P.

Harcerki zapraszają wszystkie chętne dziewczynki w wieku 6 – 10 lat na zbiórki 7 Płockiej Gromady Zuchenek, które odbywają się w każdy piątek od godz. 16.00 do 17.30. Natomiast starsze dziewczynki zapraszamy do drużyny harcerek. Zbiórki odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00. Wszystkie spotkania odbywają się w salkach parafialnych. Więcej informacji w gablocie.

W następną niedzielę 15 października, zostanie przeprowadzona w naszej Parafii akcja krwiodawstwa. W godz. 9.00 – 13.00 będzie podstawiony ambulans. Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w szlachetnej akcji ratującej życie.

Klub Sportowy „Viktoria” Płock serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na rajd rowerowy na Tamę we Włocławku, który odbędzie się 14 października. Szczegóły w gablocie.

W dniach 20 – 22.10. 2017 w parafii św. Wojciecha w Płocku odbędzie się kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”, który poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji pw.  św. Łukasz Ewangelisty. Koszt kursu 60 zł. Zapisy do 15 października przez stronę nowaewangelizacja.com.pl, szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Rafała Winnickiego pod numerem telefonu: 519405481 lub pisząc na adres: mmyszsza@gazeta.pl.

Od 2012 roku Polpharma SA realizuje program edukacji i profilaktyki zdrowotnej „Strefa na Zdrowie”. Celem „Strefy na Zdrowie” jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej pacjentom szczególnie zagrożonym chorobami kardiologicznymi i okulistycznymi. Rodzaj przeprowadzanych badań: Kardiologia: poziom glukozy, poziom cholesterolu, ciśnienie, EKG, konsultacja lekarska. Powyższy zestaw badań pozwala na rzetelną diagnostykę w kierunku różnych chorób układu krążenia. Okulistyka: badanie przesiewowe w kierunku jaskry. W naszej Parafii badania odbywać się będą 22.10. miedzy godz. 8.00 a 18.00 (z przerwą na obiad: 13.00 – 14.00) w namiocie przy Kościele.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” prosi o poparcie projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny… W gablocie jest plakat. Osoby chcące złożyć swój podpis zapraszamy do zakrystii.

Mamy kilka egzemplarzy Kalendarza Rolnika 2018, który zawiera bardzo dużo ciekawych porad z dziedziny rolnictwa, sadownictwa czy pszczelarstwa. Cena 25 zł.