Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Ofiarami do puszek wspieramy młodzież zdolną pochodzącą z rodzin znajdujących się obecnie w trudnej sytuacji materialnej.

Uczniów klas 3 przygotowujących się Pierwszej Komunii św. zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne wraz z Rodzicami na Mszę św. o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę, 21 października o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie dla Rodziców i dzieci klas 4-tych, przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

Dziś przybędą do naszej Parafii relikwie i obraz św. Stanisława Kostki na Mszę św. o godz. 20.00 i pozostaną do poniedziałku do godz. 17.00. Zapraszamy na osobiste spotkanie modlitewne ze św. Stanisławem Kostką. Jutro o godz. 10.45 planujemy spotkanie dla uczniów naszych szkół. Nasz Dekanat pożegna relikwie w piątek o godz. 16.00 Mszą św. w Parafii św. Józefa.

W południe rozpoczynamy Jerycho Różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem zaraz po Sumie do godz. 12.00 w poniedziałek.

Zapraszamy codziennie na Różaniec. Od poniedziałku do piątku z dziećmi modlimy się modlitwą różańcową o godz. 16.00 a po Mszy św. o godz. 17.00 ze wszystkimi. W soboty i niedziele ze wszystkimi o 17.30.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, DzDK, we wtorek św. Jadwigi Śląskiej, w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, BM, w czwartek święto św. Łukasza, Ewangelisty a w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego.

W najbliższą środę, 17 października, o godz. 18.30 Grupa modlitewna zaprasza na wspólną modlitwę przy relikwiach św. Jana Pawła II. Prosimy o przyniesienie swoich intencji, zapisanych na kartkach.

W następną niedzielę przypada badanie niedzielnych praktyk religijnych. To będzie także 3 niedziela miesiąca a zatem ofiary na tacę przeznaczymy na budowę naszego kościoła a na sumie będziemy modlić się w intencji małżonków, którzy w październiku zawierali sakrament małżeństwa.

Ks. dr Grzegorz Zakrzewski, Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej serdecznie zaprasza wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników Oświaty na spotkania formacyjne we wtorki o godzinie 18.00 w parafii pw. św. Bartłomieja (Płocka Fara) przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 w Płocku. Po Mszy św. w intencji nauczycieli i wychowawców, zapraszamy na spotkanie do salki parafialnej. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

PKN ORLEN zaprasza na wyjątkowy Koncert – Kantata „Totus Tuus – Cały Twój…”, który odbędzie się 16 października o godz. 19.00 w Bazylice Katedralnej w Płocku w 40 rocznicę wyboru Karola Kardynała Wojtyły na Papieża. Wykonawcami będzie czwórka znakomitych polskich solistów: Dorota Osińska, Natalia Szroeder, Michał Gasz i Janusz Kruciński, którym towarzyszyć będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego oraz dwa połączone chóry: Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej i Chór „Tibi Domine”. Na scenie pojawi się w sumie blisko 80 artystów pod dyrekcją charyzmatycznego Jakuba Milewskiego – jednego z najmłodszych polskich kompozytorów i dyrygentów. Wstęp wolny.

W środę 17 października o godz. 18.00 w auli Szkół Katolickich w Płocku przy ul. Abpa Nowowiejskiego 2a odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach wydarzenia „Kobieta biznesu” pt. Przepis na sukces. Wystąpi na nim p. Grażyna Kasprzycka-Rosikoń – właścicielka firmy Rosikon Press. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.

O pomoc w zakupie sprzętu ratującego nasze życie, zdrowie lub mienie proszą nas strażacy z trzech płockich jednostek OSP. Wystarczy wysłać SMS lub znaleźć w Internecie. Szczegóły znajdziemy na ulotkach PROJEKT 75, leżących na stoliku z gazetami.

Mamy Modlitewnik z Janem Pawłem II. Cena 5 zł.