W najbliższą sobotę sakrament bierzmowania o godzinie 11.00. Udzieli go ks. inf. Wiesław Kosek z Bazyliki w Pułtusku.

Natomiast w poniedziałek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. O godz. 16 pierwsza grupa (nazwiska od Ł do Z); o godz. 19 grupa druga (nazwiska od A do L)

W środę od godz. 16 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania. Rodzice i świadkowie bierzmowania przystępują do spowiedzi w dowolnie wybranym miejscu i  czasie.

Spotkanie i próba przed bierzmowaniem w piątek o godz. 19. W miarę możliwości zapraszamy na to spotkanie także świadków bierzmowania.

Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku z udziałem dzieci o godzinie 16.15. Z udziałem dorosłych o 17.30. Serdecznie zapraszamy.

W tym roku będziemy obchodzić uroczyste Triduum ku czci św. Jana Pawła II w dniach od 20 do 22 października 2020r.

20 października – temat: „Papież małżeństwa i rodziny”

  • 17.30 – Nieszpory przed wystawionym NS ku czci św. Jana Pawła II
  • 18.00 – Msza święta z kazaniem – „Papież małżeństwa i rodziny”
  • 19.00 – Modlitwa różańcowa ze świadectwami małżeństw i rodzin

21 października – temat: „Totus Tuus Maryjo

  • 17.30 – Nieszpory przed wystawionym NS ku czci św. Jana Pawła II
  • 18.00 – Msza święta z kazaniem – „Totuus Tuus Maryjo ”
  • 19. 00 – „Droga Krzyżowa” przygotowuje „Legion Maryi” oprawa muzyczna Chór „Tibi Cantamus”

22października odpust parafialny – temat: „Papież blasku Prawdy

  • 17.30 – Nieszpory przed wystawionym NS ku czci św. Jana Pawła II
  • 1800 – Msza święta odpustowa z kazaniem – „Papież blasku Prawdy ”
  • 19.00 – „Droga Światła” przygotowuje zespół „Solo Dios Basta”

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci 31 października w sobotę o godzinie 19.00 do wzięcia udziału w “Marszu Wszystkich Świętych”. Zadanie jest proste, wystarczy się przebrać za postać jakiegoś świętego lub anioła i przyjść z latarką do naszej kaplicy. Dorośli również mogą się przebrać za swoich patronów lub ulubionych świętych. Wieczorem wyruszymy w radosnym pochodzie po naszym osiedlu, a następnie weźmiemy udział w Mszy świętej. Na koniec dla każdego uczestnika niespodzianka

Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o oddanie głosu na projekt płockiego Budżetu Obywatelskiego dotyczący upamiętnienia wizyty św. Jana Pawła II w Płocku. W naszej Parafii będzie można uzyskać pomoc techniczną w złożeniu głosów na projekt numer 33. Zawsze po Mszy o godzinie 17.00 i 18.00 będzie osoba, która w pokoju obok zakrystii pomoże złożyć głos drogą internetową. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się ulotki jak należy głosować. Głosowanie potrwa do 11 października. Głosy można oddawać osobiście w Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Misjonarska 22 w Płocku, oraz internetowo. Szczegóły na plakatach i ulotkach, dostępnych w kościele. Liczy się każdy głos.

Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe w kancelarii oraz intencje mszalne na następny rok.

22 października Trybunał Konstytucyjny stwierdzi, czy aborcja eugeniczna jest zgodna z prawem. To może być historyczny dzień, w którym chorym dzieciom nienarodzonym zostanie przyznane prawo do życia . Z oficjalnych statystyk wynika, że w roku 2019 w Polsce w majestacie prawa zabito 1116 dzieci nienarodzonych. Aż 1074 aborcje wykonano z powodu podejrzenia u dziecka ciężkiej choroby lub kalectwa, czyli z powodu przesłanki eugenicznej.

W dniu rozpatrywania wniosku przez Trybunał Konstytucyjny w Kościele powszechnym wspominamy św. Jana Pawła II, papieża, wielkiego obrońcę życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Odpowiadając na jego wezwanie do modlitwy, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza do udziału w nowennie życia o mądrość i odwagę dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego .

Nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II rozpocznie się 13 października i potrwa do 21 października. Prosimy o modlitwę. Wszystkie parafie, zakony, wszystkich rodziców, wychowawców i obrońców życia człowieka z całego świata. Polska może być inspiracją dla innych krajów, jednak by tak się stało, potrzebujemy modlitewnego wsparcia. Nowennę pobłogosławili ks. abp Marek Jędraszewski, ks. kard. Stanisław Dziwisz, ks. bp. Piotr Libera i ks. bp. Jan Piotrowski.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem 35. Płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej, które odbywają się w dn. 9-25 października 2020 r. Obejmują one wiele ciekawych propozycji naukowych, kulturalnych i duchowych, których hasłem są słowa tegorocznego Dnia Papieskiego: „Totus Tuus”.

W ciągu całego Dnia Papieskiego przy kaplicy prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na stypendia dla dzieci i młodzieży, przyznawane przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Prowadzić ją będą wolontariusze z Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Serdecznie zachęcam do lektury nowego „Gościa niedzielnego”.