Dziś trzecia niedziela miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 będziemy modlić się w intencji małżonków przeżywających w październiku kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.

Dziś o godz. 16.00 Msza Święta i spotkanie dla Rodziców i dzieci klas 4-tych, przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego.

Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 i ogólny codziennie o 17.30.

We wtorek Ks. Krzysztof zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym, które odbywają się w naszej kaplicy w każdy wtorek do 21 listopada o godz. 19.00.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

W najbliższą środę, 18 października o godz. 18.30 Grupa modlitewna zaprasza do naszej kaplicy na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Zakończymy je, oddając część relikwiom Papieża Polaka oraz indywidualnym błogosławieństwem tymi relikwiami.

Harcerki zapraszają wszystkie chętne dziewczynki w wieku 6 – 10 lat na zbiórki 7 Płockiej Gromady Zuchenek, które odbywają się w każdy piątek od godz. 16.00 do 17.30. Natomiast starsze dziewczynki zapraszamy do drużyny harcerek. Zbiórki odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00. Wszystkie spotkania odbywają się w salkach parafialnych. Więcej informacji w gablocie.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa. W godz. 9.00 – 13.00 będzie podstawiony ambulans za plebanią. Żołnierze, dla tych, którzy zechcą oddać krew oraz ich bliskich, przygotowali grochówkę a w salce jest także kawa i ciastko.

Z okazji Dnia Dziecka Utraconego zapraszamy na Mszę św. w intencji rodziców i bliskich dzieci zmarłych przed urodzeniem. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, 16 października (poniedziałek), godz. 17.00.

W sobotę, 21 października, w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku (ul. Tumska 3) odbędzie się sympozjum „Rodzina – Demografia – Płodność. Obawy i nadzieje”. Poruszone zostaną tematy naprotechnologii i in vitro. Wstęp wolny. Początek o godz. 10.30. Plakat w gablocie.

W dniach 20 – 22. października w parafii św. Wojciecha w Płocku odbędzie się kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”, który poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji pw.  św. Łukasz Ewangelisty. Koszt kursu 60 zł. Zapisy do 15 października przez stronę nowaewangelizacja.com.pl, szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Rafała Winnickiego pod numerem telefonu: 519405481 lub pisząc na adres: mmyszsza@gazeta.pl.

Od 2012 roku Polpharma SA realizuje program edukacji i profilaktyki zdrowotnej „Strefa na Zdrowie”. Celem „Strefy na Zdrowie” jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej pacjentom szczególnie zagrożonym chorobami kardiologicznymi i okulistycznymi. Rodzaj przeprowadzanych badań: Kardiologia: poziom glukozy, poziom cholesterolu, ciśnienie, EKG, konsultacja lekarska. Powyższy zestaw badań pozwala na rzetelną diagnostykę w kierunku różnych chorób układu krążenia. Okulistyka: badanie przesiewowe w kierunku jaskry. W naszej Parafii badania odbywać się będą 22.10. miedzy godz. 8.00 a 18.00 (z przerwą na obiad: 13.00 – 14.00) w namiocie przy Kościele.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” prosi o poparcie projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny…

4 listopada odbędzie się pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Mamy kilka egzemplarzy Kalendarza Rolnika 2018, który zawiera bardzo dużo ciekawych porad z dziedziny rolnictwa, sadownictwa czy pszczelarstwa. Cena 25 zł. Są także nasze diecezjalne kalendarze związane ze św. Stanisławem Kostką – po 2,50 zł.

Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe – czytane w Dniu Zadusznym podczas wspólnej modlitwy Różańcowej.