Dziś przypada 10 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Pakistan – Przerwać milczenie!”. Ofiarami do puszek wspieramy Kościół w Pakistanie.

Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, wychodząc z kaplicy możemy pod chórem zatrzymać się by wesprzeć dzieła misyjne kupując los na loterii misyjnej i przy okazji coś wylosować. Cena losu to 5 zł.

Dzisiejszą tacę przeznaczamy na budowę kościoła. Mamy już zrobiony projekt dachu wraz ze wstępnym kosztorysem. Przygotowanie dźwigarów i płatwi, ich przywiezienie oraz montaż będzie nas kosztować ok. 985 tys. W tej chwili w kasie mamy 900 tys. A trzeba będzie jeszcze odeskować i prowizorycznie przykryć dach. Bardzo dziękuję więc za wszelkie ofiary składane na budowę kościoła.

W czwartek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy są już w niebie: I tych kanonizowanych, beatyfikowanych i tych oficjalnie nieogłoszonych przez Kościół jako świętych czy błogosławionych. U nas Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 18.00, a o godz. 17.30 Różaniec. Na cmentarzu komunalnym odprawiamy o godz. 9.00 i 11.00.

W piątek 2. listopada, wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych; tzw. Dzień Zaduszny. W sposób szczególny polecamy Bożemu Miłosierdziu tych zmarłych, którzy przebywają w czyśćcu, by odpokutować za grzechy, aby Pan Bóg szybciej przyjął ich do nieba.

Aby pomóc tym zmarłym możemy w dniach od 1 do 8 listopada uzyskać odpust zupełny poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych. Gorąco do tego zachęcam. Pomóżmy tym, którzy sami już pomóc sobie nie mogą.

W Dniu Zadusznym szczególnie zapraszamy na Różaniec po Mszy św. o godz. 17.00, który będzie połączony z wypominkami jednorazowymi oraz za zmarłych w tym roku, czyli od 1.11.2017 r. do 31.10. br.

Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski informuje o zmianach w organizacji ruchu w dniu Wszystkich Świętych na ul. Bielskiej i w okolicach cmentarza komunalnego. Szczegóły w gablocie.

Stowarzyszenie „Starówka Płocka” informuje, że w dniach 1-2 listopada przed płockimi cmentarzami będzie prowadzona kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków znanych płocczan.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca z naszymi tradycyjnymi nabożeństwami. W czwartek zapraszam na godz. 23.00 na godzinne czuwanie z Panem Jezusem. W piątek do południa wyjazd do chorych, od godz. 16.00 spowiedź a po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. pierwszo sobotnia wynagradzająca NSNMP a w niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe /czytane podczas różańca w Dzień Zaduszny/.

Dyrektor Caritas serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę św. do Bazyliki Katedralnej w Płocku 4 listopada o godz. 16.00, w intencji wszystkich zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnym Caritas Diecezji Płockiej.

I Diecezjalny Dzień Skupienia dla osób żyjących w Związkach Nieregularnych będzie w Parafii pw. Św. Maksymiliana w Nowym Dworze Mazowieckim 10 listopada. Szczegóły na plakacie.

41 Międzynarodowe Sympozjum Koła Naukowego WSD w Płocku, na temat: „Św. Stanisław Kostka, Patron Polski. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości”, będzie 15 listopada br. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

Mamy też książki „Wszystko o różańcu”. Cena 5 zł.