Dziś ostatnia niedziela października. Ofiary na tacę przeznaczamy na budowę kościoła.

Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, wychodząc z kaplicy możemy pod chórem zatrzymać się by wesprzeć dzieła misyjne kupując los na loterii misyjnej i przy okazji coś wylosować. Cena losu to 5 zł.

Zapraszamy codziennie na modlitwę różańcową o 17.30; dzieci od poniedziałku do czwartku na godz. 16.00. W czwartek dzieci przynoszą na różaniec plansze z naklejkami już podpisane a 10 listopada na Mszy św. o godz. 11.00 będą nagrody.

O godz. 16.00, będzie dziś spotkanie dla uczniów klas III i ich Rodziców.

W piątek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy są już w niebie: I tych kanonizowanych, beatyfikowanych i tych oficjalnie nieogłoszonych przez Kościół jako świętych czy błogosławionych. U nas Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 18.00, a o godz. 17.30 Różaniec. Na cmentarzu komunalnym Msze św. o godz. 9.00 i 11.00.

W sobotę 2. listopada, wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych; tzw. Dzień Zaduszny. W sposób szczególny polecamy Bożemu Miłosierdziu tych zmarłych, którzy przebywają w czyśćcu, by odpokutować za grzechy, aby Pan Bóg szybciej przyjął ich do nieba.

Aby pomóc tym zmarłym możemy w dniach od 1 do 8 listopada uzyskać odpust zupełny poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych. Pomóżmy tym, którzy sami już pomóc sobie nie mogą.

W Dniu Zadusznym zapraszamy na Różaniec po Mszy św. o godz. 17.00, który będzie połączony z wypominkami jednorazowymi oraz za zmarłych w tym roku, czyli od 1.11.2018 r. do 31.10. br.

Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski informuje o zmianach w organizacji ruchu w dniu Wszystkich Świętych na ul. Bielskiej i w okolicach cmentarza komunalnego. Szczegóły w gablocie.

Stowarzyszenie „Starówka Płocka” informuje, że w dniach 1-2 listopada przed płockimi cmentarzami będzie prowadzona kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków znanych płocczan.

W tym tygodniu przypada I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca z naszymi tradycyjnymi nabożeństwami. W czwartek zapraszam na godz. 23.00 na godzinne czuwanie z Panem Jezusem. W piątek z racji uroczystości Wszystkich Świętych wyjazd do chorych będzie koło południa i nie będzie Drogi Krzyżowej. W sobotę, z racji Dnia Zadusznego, Różaniec będzie po Mszy św. o godz. 7.00 gdyż nie może być Mszy św. pierwszosobotniej o godz. 8.00. W niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na Czwartkowe Adoracje Seminaryjne, które będą się odbywały w każdy III czwartek miesiąca o godz. 20.00 w seminaryjnej kaplicy.

Dyrektor Caritas DP zaprasza na uroczystą Mszę św. do Bazyliki Katedralnej 3 listopada na godz. 16.00, która będzie sprawowana w intencji wszystkich zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnych Caritas.

Diecezjalne Centrum Powołaniowe i Klerycka Grupa Powołaniowa zaprasza młodzież męską w wieku 16+ na rekolekcje o powołaniu, które odbędą się w WSD w Płocku  od 15 do 17 listopada br. oraz od 28 lutego do 1 marca 2020 r. Całkowity koszt uczestnictwa wynosi 25 zł. Więcej informacji zainteresowani uzyskają u księży.

29 października o godzinie 18:00 w Siedzibie Harcerskiego Zespołu „Dzieci Płocka” przy ul. Jachowicza 34 będzie pokaz filmu poświęconego repatriacji pt. „Złączyć się z Narodem”. Film opowiada o prawdziwym życiu Polaków w Kazachstanie. Posiada również wątek religijny, ponieważ dzięki wierze Polacy przetrwali 80 lat deportacji. Wstęp jest bezpłatny. Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem Jerzym Szkamrukiem i dyskusja. Zachęcamy do wzięcia udziału.