W związku z zaostrzeniami sanitarnymi według przepisów w naszej kaplicy może jednocześnie przebywać 68 osób podczas nabożeństwa. Prosimy aby zajmując miejsce w świątyni zachować dystans.  Przypominamy że Komunię Św. na rękę możemy przyjąć przy ołtarzu Matki Bożej. Zachowujmy też stosowne odległości przystępując do Komunii św. Osoby, które odczuwają lęk przed zarażeniem mają ciągle aktualną dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i mogą przyjmować komunię świętą duchowo uczestnicząc w Eucharystii przez radio i telewizję.

Od dziś funkcjonuje parafialny telefon zaufania, 517-100-815 na który można dzwonić w różnych sprawach, abyśmy mogli jak najsprawniej rozwiązywać problemy i odpowiadać na pytania.

Codziennie będziemy się modlić na różańcu o powstrzymanie pandemii. W każdy czwartek o 9.00 z naszej kaplicy wyjdzie ksiądz z Najświętszym Sakramentem i będzie przechodził ulicami: od Wyszogrodzkiej 161, a następnie Armii Krajowej, Kutrzeby, Grota Roweckiego, Sucharskiego, Szarych Szeregów aż do numeru 1. Ksiądz będzie udzielał błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Zwracamy się z prośbą o pomoc osoby dorosłej aby z księdzem wędrować jako straż Najświętszego Sakramentu. Zgłoszenia w zakrystii.

Przez cały miesiąc listopad zgodnie z wytycznymi Penitencjarii Apostolskiej możemy zyskiwać odpusty zupełne za zmarłych. Ze względu na trwającą pandemię, troszcząc się o zdrowie i bezpieczeństwo szczególnie starszych zastosujmy się do Apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Stąd też odwiedziny cmentarzy rozłóżmy na cały miesiąc listopad,  a nie tylko na pierwszego listopada. W naszej diecezji odwołane są tradycyjne celebracje Mszy Świętych, nabożeństw i procesji na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych i w jej oktawę, a celebrowane one będą w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych.

W naszej parafii w niedzielę zwiększa się również liczba Mszy Świętych. Dodatkowo będą odprawione Msze Święte o godzinie 7.00 i 15.00.

Za tydzień, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę oraz dwie dodatkowe godziny Mszy: o 7.00 i o 15.00.

W dzień zaduszny 2 listopada Msze Święte o godzinie 7.00; 8.00; 9.30 z nabożeństwem za zmarłych; 17.00 i 18.00 z nabożeństwem za zmarłych.

Nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30 przy wystawionym NS będzie trwało aż do zakończenia pandemii.

Z sakramentu pokuty możemy korzystać od poniedziałku codziennie rano przed Mszą świętą o godzinie 7.00 oraz od 16.00 do 17.00 i od 17.45 do 18.30.

W najbliższą środę w kaplicy o 18.30 „Katechizm tylko dla dorosłych” Dekalog z św. Janem Pawłem II. Będziemy rozważać drugie przykazanie Boże – „Nie będziesz brał Imienia Pana Boga swego nadaremno ”.

Zgłoszenia do pierwszej komunii, odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i bierzmowania proszę składać do kancelarii lub skrzynki umieszczonej na zewnątrz przy wejściu do kancelarii do 15 listopada. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Drodzy bracia i siostry poszukujemy pełnoletnich młodych osób, spoza grupy ryzyka, które chciałyby w ramach wolontariatu zaangażować się w pomoc seniorom w naszej parafii. Chętnych prosimy o zgłoszenia do zakrystii po Mszy Świętej lub na komórkowy telefon parafialny. Niech nas do służby zachęcają słowa Pana Jezusa: „Kto bowiem okazuje miłosierdzie ten miłosierdzia dostąpi”.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, kiedy rodzi się wiele niepokojów, lęków, izolacji, samotności oraz stanów depresyjnych i innych zagrożeń, jako duszpasterze chcemy odpowiedzieć na zaistniałą sytuację, zwróceniem się sercem do Pana Jezusa adorując Go w ciszy. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie (jedna godzina w tygodniu) jako odpowiedź wiary na obecność Lekarza ciała, psychiki i ducha, którym jest Jezus Chrystus. Proszę po Mszy zgłosić się do zakrystii i zapisać na listę oraz otrzymać szczegółowe informacje.

Ofiary z ostatniego miesiąca na budowę kościoła wyniosły 5200 zł. Dziękujemy bardzo za hojność serca.

Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe w kancelarii oraz intencje mszalne na następny rok.

Zachęcamy do lektury nowego „Gościa Niedzielnego”.