Dziś spotkanie rodziców i dzieci do przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych o godzinie 16.00.

Serdecznie zapraszamy na pięciodniową Pielgrzymkę w Bieszczady w dniach 04-3.05.2022r. Szczegółowy program w zakrystii lub kancelarii.

W czwartek święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W najbliższy czwartek po Mszy św. o 18.00 ks. Łukasz zaprasza na spotkanie wszystkich którzy są związani z „Domowym Kościołem – Oazą Rodzin”

Dnia 31 października o godzinie 19.00 zapraszamy na „Orszak Świętych”. Będziemy szli ulicami naszego osiedla przebrani za naszych świętych patronów. Prosimy zgłaszać się do katechetów o pomoc w wybraniu świętego, którego będziemy swoim strojem prezentować.

Za tydzień w niedzielę rocznica poświęcenia naszej kaplicy.

Zbiórka elektrośmieci w naszej parafii przypada na 9 listopada w godzinach od 8.00 do 12.00. Elektrośmieci można tylko w tym dniu składać na parkingu przy plebanii w wyżej wymienionych godzinach.

Przyjmujemy w kancelarii na wypominki jednorazowe, które będą czytane w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa w kaplicy oraz wypominki całoroczne czytane w niedzielę.

Zbliża się Halloween i niestety niektórzy chrześcijanie, , coraz częściej obchodzą to „święto”, które ani nie jest świętem, ani też nie da się pogodzić z wiarą w Chrystusa. W naszym kraju Halloween jest nowym zwyczajem, jeszcze niezakorzenionym. Halloween jest świętem z gruntu antychrześcijańskim. Dorośli powinni chronić dzieci i młodzież przed obrazami grozy i strachu związanymi z tym pseudoświętem. Wprowadzanie dzieci i młodzieży, a nawet i części dorosłych, w praktyki ‘Halloween’ jest niezgodne z nauką Kościoła” (par. 2126 i 2117 Katechizmu Kościoła Katolickiego). Zdecydowanie krytyczne podejście do ‘święta Halloween’ jest tym bardziej niezbędne, że dla niektórych łączy się ono nawet z kultem szatana, ojca wszelkiego zła, grzechu i śmierci. Halloween to celtyckie, a zatem pogańskie święto. Związane było z obrzędami Samhain. W średniowieczu nadano mu nazwę All Hallows Eve – co znaczy – Wigilia Wszystkich Świętych. W skrócie Halloween. Halloween polegało na kontaktowaniu się z zaświatami, po to by odkryć przyszłość, nabrać mocy, zaspokoić potrzeby zmarłych. Wiele osób uśmiecha się pod nosem, kiedy poznaje stanowisko Kościoła na temat Halloween. Najczęściej ludzie używają argumentu: co złego jest w tym, że dzieci przebierają się za czarownice i diabliki? Albo: przecież to tylko zabawa, nie ma w niej nic złego. Problem polega na tym, że cała symbolika i atmosfera Halloween otwiera człowieka na rzeczywistość, o której gdyby człowiek wiedział, uciekałby, gdzie pieprz rośnie.
Taka oto dynia z zapaloną w niej świecą symbolizuje dusze błąkające się w postaci ogników. Tańce czarownic z diabłami i skrzatami przy ognisku (za te postaci przebierają się dzieci) mają za zadanie skontaktować człowieka z duchami. Wróżby mają na celu zajrzeć w zaświaty, by dowiedzieć się czegoś o nadchodzącej przyszłości.
Jak wiemy, wróżby to grzech śmiertelny przeciw Panu Bogu, który jest jedynym Panem Czasów. Nie wolno próbować wcielać się w Jego rolę i próbować odkrywać przyszłość, którą zaplanował. Otwieranie się zaś na duchy to zabawa z diabłem w chowanego, ale na takich zasadach, że jedynie człowiek szuka, a diabeł pozwala się znaleźć. Duchy istnieją.

Dziś przeżywamy „Niedzielę misyjną” pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy.” Jest to jednocześnie początek Tygodnia Misyjnego. Kazania głosi dziś ks. Wacław Krzempek ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Bardzo dziękujemy za podarowane nam Słowo Boże oraz świadectwo misyjnego doświadczenia i przybliżenia nam zadania jakie przecież mamy od chrztu świętego głoszenia Jezusa Chrystusa wobec bliźnich. Historia ewangelizacji rozpoczyna się od namiętnego poszukiwania Pana, który powołuje i chce nawiązać dialog przyjaźni z każdą osobą, gdziekolwiek by się ona znajdowała. Życzymy księdzu i nam wszystkim owego zapału i namiętnego poszukiwania Chrystusa.

Serdecznie zachęcam do lektury nowego „Gościa niedzielnego” i „Małego Gościa”.