Dzisiaj Światowa Niedziela Misyjna. Przed kościołem zbiórka na Papieskie Dzieła Misyjne.

Papież Franciszek mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego nowym biskupem płockim ogłosiła wczoraj Nuncjatura Apostolska w Polsce. Nowy Biskup urodził się w 1961 r. Ukończył Arcybiskupie Seminarium Duchowne i studia na Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu. Święcenia kapłańskie przyjął 15 maja 1986 r. w Poznaniu. Był wikariuszem w trzech parafiach a następnie ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Wiedeńskim. Pełnił funkcję diecezjalnego duszpasterza rodzin, pracował w redakcji „Katechety”. Szczególnie bliska jest mu działalność na polu misjologicznym. W latach 2016-2019 był rektorem Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. W 2019 r. Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Szymona Stułkowskiego biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej. Sakrę biskupią przyjął z rąk Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w czerwcu 2019 r. w katedrze poznańskiej. Hasłem posługi biskupiej są słowa „Vos autem dixi amicos” (Nazwałem was przyjaciółmi). Bogu niech będą dzięki. Pomódlmy się za nowego biskupa płockiego. Zdrowaś Maryjo …

Pragnę z radością poinformować, że nasz parafialny „Teatr Trzeciego” w czwartek zdobył pierwsze miejsce w X Przeglądzie Etiud Teatralnych organizowany przez Kurię Diecezjalną oraz Książnicę Płocką. Teatr przedstawił etiudę zatytułowaną: „Narzeczona” opowieść o bł. Sandrze Sabattini. Cieszymy się i gratulujemy.

Nabożeństwa różańcowe – w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 6.30 i 17.30 dla dorosłych. Natomiast o 16.15 od poniedziałku do piątku dla dzieci

Rozstrzygnięcie konkursu różańcowego dla dzieci w środę. Do tego czasu dzieci muszą przynieść wyklejone małymi obrazkami plansze. Na ich podstawie dzieci zostaną zabrane na wycieczkę z trampolinami. Rodziców prosimy o zabranie z zakrystii zgód na taką formę rekreacji dla dzieci. W tym roku uczestniczyło w różańcu dla dzieci około sześćdziesięciorga dzieci.

W uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) Msze św. będą odprawione: we wtorek, 1 listopada o godz. 8.00, 9.00, i 18.00.

Dzień Zaduszny: w środę, 2 listopada – modlitwa za wszystkich wiernych zmarłych, którzy należą do Chrystusa, ale trwa ich czas oczyszczenia w czyśćcu. W tym dniu Msze św. o godzinie 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo za zmarłych w naszej kaplicy. Proszę o przyniesienie zniczy.

Przyjmujemy w kancelarii na wypominki jednorazowe, które będą czytane w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa w kaplicy oraz wypominki całoroczne czytane w niedzielę. Prosimy na kartkach wypisać osoby za które chcemy się pomodlić i przynieść je do kancelarii. Nowe wypominki roczne będą czytane od niedzieli 6 listopada.

Zapraszamy jak co roku na orszak Wszystkich Świętych 31 października. Prosimy o wybranie sobie postaci świętego i przygotowanie stroju, albo wydrukowanie obrazu świętego i przyklejenie go na twardy karton by nieść świętego w orszaku.. Wyruszamy z kościoła o godzinie 19:00. Trasa jak w ubiegłym roku.

„Bóg zapłać!” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na nasz kościół. Do 15 listopada zostanie w pełni wykonany dach nad prezbiterium naszej nowej świątyni.

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.