Dobiega końca październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Wspólne odmawianie różańca zakończymy w Dzień Zaduszny.

Zakończył się Tydzień Misyjny. Dziś możemy wesprzeć misjonarzy biorąc udział w loterii misyjnej. Każdy los wygrywa a pieniądze przekazujemy na misje. Los po 3 zł.

W środę 1 listopada i Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 18.00, a o godz. 17.30 Różaniec.

Aby pomóc zmarłym możemy w dniach od 1 do 8 listopada uzyskać odpust zupełny poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą /choćby myślną/ za zmarłych. Gorąco do tego zachęcam. Pomóżmy tym, którzy sami już pomóc sobie nie mogą.

W czwartek 2. listopada, w sposób szczególny polecamy Bożemu Miłosierdziu tych zmarłych, którzy przebywają w czyśćcu /by odpokutować za grzechy/, aby Pan Bóg skrócił im tę karę i jak najszybciej przyjął ich do nieba. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Szczególnie zapraszamy na godz. 18.00. Po Mszy św. odmówimy Różaniec z wypominkami jednorazowymi oraz za zmarłych od 1.11.2016 r. do 31.10.2017 r. Jednorazowy odpust zupełny z okazji Dnia Zadusznego można ofiarować tylko za cierpiących w czyśćcu. W tym celu należy: nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną, odmówić tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”, dodać jakąkolwiek modlitwę według intencji Ojca Świętego; odbyć sakramentalną spowiedź i przyjąć Komunię świętą.

Stowarzyszenie „Starówka Płocka” tradycyjnie w dniach 1-2 listopada przeprowadzi kwestę na ratowanie zabytkowych nagrobków znanych płocczan.

Prezydent Miasta Płocka informuje o utrudnieniach w dojeździe do cmentarza komunalnego oraz możliwości skorzystania z komunikacji miejskiej. Szczegóły znajdziemy w komunikacie w gablocie.

Caritas Diecezji Płockiej zaprasza w dniu 5 listopada o godz. 16.00 do bazyliki katedralnej na uroczystą Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych w hospicjum domowym i stacjonarnym Caritas.

Hospicjum Płockie natomiast zaprasza na Mszę św. w intencji tych, którzy „odeszli”, 5 listopada na godz. 16.00 do kościoła św. Stanisława Kostki w Płocku.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek przed południem wyjazd do chorych, od godz. 16.00 spowiedź. a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. pierwszosobotnia a po niej różaniec. W niedzielę natomiast, po sumie, Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu w sobotę przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza.

Harcerki zapraszają wszystkie chętne dziewczynki w wieku 6 – 10 lat do Gromady Zuchenek, natomiast starsze dziewczynki do drużyny harcerek. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

Jest możliwość wyjazdu na pielgrzymkę śladami Jezusa Chrystusa do Ziemi Świętej w ferie zimowe 20 – 27 stycznia.  W programie pielgrzymki: Betlejem, Ain Karem, Jerozolima, Galilea i wiele interesujących miejsc. Koszt pielgrzymki to 990 dolarów. Na polską walutę to około 3560 zł. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.

4 listopada odbędzie się pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę. Szczegóły w gablocie.

Mamy kilka egzemplarzy Kalendarza Rolnika 2018, który zawiera bardzo dużo ciekawych porad z dziedziny rolnictwa, sadownictwa czy pszczelarstwa. Cena 25 zł. Są także nasze diecezjalne kalendarze związane ze św. Stanisławem Kostką – po 2,50 zł.