Jutro 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. o 8.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu oddajemy chwałę Trójjedynemy Bogu za wszystkich świętych i błogosławionych, którzy cieszą się oglądaniem Boga w królestwie niebieskim. Jednocześnie ten dzień przypomina o celu naszego ziemskiego życia, jakim jest powołanie do świętości. Pamiętajmy, że ta Uroczystość jest świętem nakazanym, a więc mamy tego dnia obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych cierpiących w czyśćcu. W tym celu należy spełnić następujące warunki:

– żyć w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię św.;

– nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (jeżeli brak pełnej dyspozycji odpust będzie tylko cząstkowy);

– odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga w intencjach podanych przez Ojca Świętego;

– modlitewnie nawiedzić Kościół lub cmentarz.

We wtorek  wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msza św. o godzinie 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. W tym dniu po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo żałobne w intencji zmarłych z procesją w kaplicy i modlitwami takie jak są odprawiane we Wszystkich Świętych. Na nabożeństwie czytamy wypominki jednorazowe.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano o 7.00 oraz od 17.00. Szczególnie przypominamy o spowiedzi kandydatom do bierzmowania.

Odwiedziny u chorych w pierwszy piątek miesiąca z Komunią św. według wcześniejszych ustaleń.

W sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta wynagradzająca za grzechy bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi wraz z wystawieniem NS, adoracją i różańcem.

W środę po Mszy św. o 18.00 spotkanie kół różańcowych w salce parafialnej.

W najbliższą niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godzinie 16.00.

Za tydzień w niedzielę poświecimy i będziemy rozprowadzać opłatek wigilijny.

Od następnej niedzieli czytane będą nowe wypominki na rok 2021/22

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę w Bieszczady w dniach 29.04 – 3.05. 2022r. Odwiedzimy sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu, Skansenu w Sanoku, wystawy Ikon, Sanktuarium MB Sanockiej, Jezioro Solińskie. Wyprawimy się w góry na Połoniny z górskim przewodnikiem, autokarowa wycieczka tzw. pętlą bieszczadzką, szlak cerkwi i drewnianych kościółków, przejazd regionalną kolejką wąskotorową, Komańcza- miejsce internowania kard. St. Wyszyńskiego. Odwiedzimy Przemyśl, Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej, Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, zamek w Łańcucie.

Młodzież klasy 7 I 8 oraz szkoły średniej zapraszamy na rekolekcje pod hasłem: “Płomień miłości” w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno – Wychowawczym STUDNIA w Płocku w dniach 12-14 listopada. Szczegółowe informacje w zakrystii.

Zachęcamy do lektury nowego „Gościa Niedzielnego”.