Dziś Święto Niepodległości. Z tej okazji po Komunii św. dziękujemy Panu Bogu za wolną Polskę śpiewając hymn: „Ciebie Boga wysławiamy…” a po błogosławieństwie modlimy się modlitwą za Ojczyznę ks. Piotra Skargi. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 18.00 będzie Ognisko Patriotyzmu. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 i spotkanie po Mszy św. a kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 oraz spotkanie zaraz po Mszy św.

W najbliższą środę, 14 listopada, o godz. 18.30 Grupa modlitewna zaprasza na wspólny Różaniec w intencji naszej Ojczyzny.

W przyszłą niedzielę, 18 listopada, o godz. 16.00 Msza Święta z katechezą dla Rodziców i dzieci klas 4-tych, przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jozafata, we wtorek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski a w sobotę św. Elżbiety Węgierskiej.

W następną niedzielę przypada 3 niedziela miesiąca a zatem ofiary na tacę przeznaczymy na budowę naszego kościoła a na sumie będziemy modlić się w intencji małżonków, którzy w listopadzie zawierali sakrament małżeństwa.

41 Międzynarodowe Sympozjum Koła Naukowego WSD w Płocku, na temat: „Św. Stanisław Kostka, Patron Polski. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości”, będzie 15 listopada br. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

Zdjęcia grupowe zrobione przy obrazie i relikwiach św. Stanisława Kostki są do odbioru w zakrystii.

Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek zaprasza na promocję książki pt.: „Sługa Boża Matka Józefa Joanna Hałacińska. Pisma wyprane”. Wydarzenie związane jest z obchodami 100. rocznicy powstania Zgromadzenia i rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 18.00, w przyszłą niedzielę, 18 listopada w kościele farnym w Płocku. Po Mszy św. prelekcję zatytułowaną „Pasyjna droga do niepodległości M. Józefy Hałacińskiej, Założycielki Sióstr Pasjonistek”  wygłosi ks. prof. dr hab. Ireneusz Mroczkowski. Książkę będzie można nabyć po każdej Mszy świętej 18 listopada.

Mamy też książki „Wszystko o różańcu”. Cena 5 zł.