Dziś obchodzimy w Kościele 9 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pomocą zostaną objęci chrześcijanie na Bliskim Wschodzie. Możemy ich wesprzeć ofiarą do puszki bądź wysyłając SMS o treści: RATUJĘ na nr 72405.

Dziś także II niedziela miesiąca, z tej racji po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców.

W przyszłą niedzielę, 19 listopada o godz. 16.00 będzie Msza Święta z katechezą dla Rodziców i dzieci klas 4, przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego.

Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie dziś spotkanie Akcji Katolickiej.

W dniach 19 i 26. XI. Odbędzie się kwesta na zorganizowanie Wieczerzy Wigilijnej dla osób starszych, samotnych, bezdomnych, będących w trudnych sytuacjach życiowych i dzieci tych rodzin, która odbędzie się 9. XII. 2017 r. w Gimnazjum nr 8.

W związku z przeżywanym dzisiaj Dniem Solidarności z Kościołem prześladowanym, Grupa modlitewna zaprasza w najbliższą środę, 15 listopada o godz. 18.30 na wspólną modlitwę w intencji prześladowanych chrześcijan. Uczynimy to za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, oddając też cześć jego relikwiom.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników, w piątek św. Elżbiety Węgierskiej a w sobotę bł. Karoliny Kózkówny.

Serdecznie zapraszam Parafialną Radę Duszpasterską na robocze spotkanie, które odbędzie się 18 listopada /sobota/ o godz. 10.00.

W następną niedzielę ofiary na tacę przeznaczymy na budowę kościoła a na sumie będziemy modlić się za małżonków obchodzących w listopadzie swoje jubileusze małżeńskie.

Koło Naukowe WSD w Płocku zaprasza 15 listopada na sympozjum: „Bóg – Historia – Świat. W 100. rocznicę objawień fatimskich”. Szczegółowy program w gablocie.

Na ekrany kin wchodzi 17 listopada film pt.: „Sprawa Chrystusa”, który opowiada prawdziwą historię amerykańskiego dziennikarz, śledczego i ateisty podejmującego się przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, które odpowie na pytanie, czy zmartwychwstanie Chrystusa naprawdę miało miejsce.

Mamy jeszcze jeden egzemplarz Kalendarza Rolnika 2018. Cena 25 zł. Są także nasze diecezjalne kalendarze związane ze św. Stanisławem Kostką – po 2,50 zł.