Dziś obchodzimy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się o pokój dla Iraku. Na stoliku z gazetami są ulotki, z których dowiemy się jak pomóc oraz że np.: co 5 minut ginie jeden chrześcijanin.

Po Mszy św. o godz. 16.00 swoje spotkanie będą miały dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodzice.

W przyszłą niedzielę, 20 listopada o godz. 16.00 Msza Święta z katechezą dla Rodziców oraz dzieci klas 4 i 5-tych, przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego.

W środę, 16 listopada o 18.30 będzie spotkanie Grupy modlitewnej poświęcone sakramentowi małżeństwa i związanym z nim przepisom prawa kościelnego. Zapraszamy.

Za tydzień na sumie będziemy modlić się w intencji małżonków przeżywających swoje rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa oraz w intencji rodzin. Prosimy jubilatów o zgłaszanie się.

W tym tygodniu w czwartek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek św. Karoliny Kózkówny a w sobotę bł. Salomei.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Z tej okazji Zarząd Akcji zaprasza chętnych Parafian do udziału w IX Sympozjum Naukowym nt. „Tak Polska się zaczęła – 1050 rocznica Chrztu Polski”. Szczegółowy program i informacje dotyczące zapisów znajdują się w gablocie.

Za tydzień będzie 3 niedziela miesiąca, a zatem ofiary na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.

14 i 15 listopada odbędzie się 39. Sympozjum Koła Naukowego WSD w Płocku nt. „Rodzina – fascynujący projekt”. Otwarcie Sympozjum o godz. 9.15.

W niedziele 20 i 27. 11. 2016 r. Akcja Katolicka będzie kwestować na zorganizowanie Wieczerzy Wigilijnej dla osób starszych, chorych i samotnych, która odbędzie się w dniu 17. 12. 2016 r. /sobota/.