Dziś przeżywamy w Kościele po raz pierwszy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie miłujmy słowem ale czynem”, ustanowiony przez papieża Franciszka na zakończenie Roku Miłosierdzia. Ojciec Święty zachęca, aby w tym dniu w sposób szczególny dostrzec oraz otoczyć opieką i wsparciem ludzi biednych mieszkających wśród nas.

W naszej Parafii organizujemy dziś i w następną niedzielę kwestę na zorganizowanie Wieczerzy Wigilijnej dla osób starszych, samotnych, bezdomnych, będących w trudnych sytuacjach życiowych i dzieci tych rodzin, którą Akcja Katolicka naszej Parafii przygotowuje 9. XII. 2017 r. w Gimnazjum nr 8. Będą także rozprowadzane płyty CD „Patronowi Solidarności ks. Jerzemu Popiełuszce” autorstwa ks. kan. Franciszka Kucia w cenie 25 zł, z których dochód będzie przeznaczony także na zorganizowanie Wigilii. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję na rzecz potrzebujących.

Od 1993 roku w 3. Niedzielę listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Codziennie na świecie w wyniku wypadków drogowych poszkodowanych jest 140 tys. osób. Spośród nich ponad 3 tys. umiera, a około 15 tys. już nigdy nie odzyska pełnej sprawności. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach wypadków i ich najbliższych.

Dziś z racji III niedzieli miesiąca, ofiary na tacę przeznaczymy na budowę kościoła a na sumie będziemy modlić się za małżonków obchodzących w listopadzie swoje jubileusze małżeńskie.

Przypominamy, że dzisiaj o godz. 16.00 będzie Msza Święta z katechezą dla Rodziców i dzieci klas 4, przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego, a po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Wczoraj nasi ministranci uczestniczyli w Dekanalnym Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów i zajęli III miejsca w swoich kategoriach /SP i Gimnazjum/. Gratulujemy i cieszymy się, że rozsławiacie nasza Parafię.

Wczoraj także nasza Schola, podczas przeglądu piosenki religijnej w Gralewie, zajęła I miejsce pokonując 11 schól z różnych parafii naszej Diecezji. Gratulujemy zwycięstwa oraz wytrwałości w solidnej pracy i życzymy dalszych sukcesów.

Księża Krzysztof i Jarosław wraz z zespołem młodzieżowym „Solo Dios Basta” zapraszają w następną niedzielę na godz. 19.00 na Wieczór uwielbienia „Królestwo Boże nie jest z tego świata”. Zachęcamy wszystkich do wspólnego uwielbienia Chrystusa Króla.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie NMP, w środę św. Cecylii a w piątek św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, M.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce nocnej ze Skępego do Obór, która odbędzie się w najbliższą sobotę 25 listopada. W tym miesiącu przewodnikiem będzie ks. Jarosław.

Mamy jeszcze nasze diecezjalne kalendarze związane ze św. Stanisławem Kostką – po 2,50 zł.

Krzysztof Ruciński, dyrektor domu rekolekcyjnego „Studnia” w Płocku, zaprasza na „Szkołę modlitwy wg św. Ignacego z Loyoli”. Spotkania mają być odpowiedzią na potrzeby duchowe ludzi, którzy chcą kształtować swoje wnętrze poprzez metodę medytacji wypracowaną przez św. Ignacego. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 21 listopada o 19.30 w domu rekolekcyjnym Studnia na ul. Górnej 1 A, będzie poświęcone metodzie medytacji ignacjańskiej. Następnie uczestnicy spotkania zostaną wprowadzeni do modlitwy osobistej przed Najświętszym Sakramentem. Szkołę modlitwy będą prowadzić księża z Płocka: ks. Leszek Misiarczyk, ks. Jarosław Kwiatkowski i ks. Krzysztof Ruciński. Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy chcą uczyć się osobistej więzi z Bogiem oraz pragną prowadzić głębokie i dojrzałe życie duchowe. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą Pismo św. i notatnik. Spotkania mają charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy.