Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ. Za odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (Modlitwa Pańska, Wierzę…, dowolna modlitwa w intencjach Papieża, Komunia św.). Po każdej Mszy św. odmawiamy modlitwę do Jezusa naszego Króla i Pana.

Biskup Płocki Piotr Libera dokona dziś diecezjalnego zakończenia Nadzwyczajnego Jubileuszu Roku Miłosierdzia w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14.30 Koronką do Miłosierdzia Bożego, natomiast o godz. 15.00 będzie sprawował Mszę św. koncelebrowaną, w której podziękuje Bogu za wszelkie łaski, jakie spłynęły na naszą wspólnotę diecezjalną w tym świętym, jubileuszowym roku.

Chór parafialny rozpoczyna prace nad repertuarem pieśni bożonarodzeniowych. W związku z tym ogłaszamy nabór dla wszystkich chcących wzmocnić szeregi tej grupy parafialnej, który będzie miał miejsce w najbliższy czwartek o godz. 19 w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Zespół muzyczny Solo Dios Basta i młodzież zgromadzona przy Parafii zapraszają serdecznie na spotkanie modlitewne z cyklu Czuwanie u Krzyża 27 listopada na godz. 19.00. Będziemy się zastanawiać nad sensem chrześcijańskiego oczekiwania.

Za tydzień rozpoczniemy nowy rok liturgiczny I Niedzielą Adwentu. Adwent – to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego jak również oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

Dziś i za tydzień Akcja Katolicka będzie kwestować na zorganizowanie Wieczerzy Wigilijnej dla osób starszych, chorych i samotnych, która odbędzie się w dniu 17. 12. 2016 r. /sobota/.

Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na nocne czuwanie na Jasnej Górze dnia 10 grudnia. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

Franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają na różne formy przygotowań do obchodów 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie i na ulotkach leżących na stoliku.

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „TYGIEL” zaprasza dzieci w wieku od 6 do 10 lat na bezpłatne zajęcia, do klubu mieszczącego się w budynku OSP przy ul. Armii Krajowej 64, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 17.00. Stowarzyszenie oferuje pomoc w nauce, zajęcia integracyjne, relaksacyjne, gry i zabawy oraz pomoc logopedyczną, pedagogiczną i psychologiczną.