Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ. Za odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (Modlitwa Pańska, Wierzę…, dowolna modlitwa w intencjach Papieża, Komunia św.).

W tym tygodniu w piątek przypada święto św. Andrzeja, Apostoła.

Za tydzień rozpoczniemy nowy rok liturgiczny I Niedzielą Adwentu. Adwent – to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego jak również oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

Zgodnie z decyzją Biskupa Płockiego Piotra Libery, od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczną działalność w czternastu kościołach diecezji płockiej, Konfesjonały Młodych, adresowane do młodzieży, która chce przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej Parafii taka możliwość spowiedzi młodych będzie w niedziele od godz. 19.30. Zawsze istnieje możliwość indywidualnego umówienia się ze spowiednikiem na dogodny termin.

Dziś i za tydzień członkowie Akcji Katolickiej z młodzieżą będę kwestować na zakup paczek dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Harcerze z Obwodu Płockiego ZHR po raz kolejny włączyli się w ogólnopolski projekt „Akcja Paczka”. W tym roku swoją pomoc pragną skierować do naszych Rodaków mieszkających w Zdołbunowie na Ukrainie. W niedziele 2 i 9 grudnia, po wszystkich Mszach św., przeprowadzą zbiórkę artykułów spożywczych z długim terminem ważności /typu: ryż, cukier, makaron, konserwy, słodycze…/, które w formie paczki świątecznej dostarczą osobiście do naszych Rodaków. Można też wrzucić ofiarę na ten cel harcerkom do puszki. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych Rodaków.

Dom Rekolekcyjny „Studnia” w Płocku zaprasza na sesję formacyjną: „Jak podejmować duże i małe decyzje?”, w dniach 29-31 grudnia, którą poprowadzi  Leszek Mądrzyk SJ. Po sesji zabawa sylwestrowa. Szczegóły na plakacie.

Mamy też książki „Wszystko o różańcu”. Cena 5 zł.