Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ. Za odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (Modlitwa Pańska, Wierzę…, dowolna modlitwa w intencjach Papieża, Komunia św.).

Księża Krzysztof i Jarosław wraz z zespołem młodzieżowym „Solo Dios Basta” zapraszają dziś na godz. 19.00 na Wieczór uwielbienia „Królestwo Boże nie jest z tego świata”. Zachęcamy wszystkich do wspólnego uwielbienia Chrystusa Króla.

Kontynuujemy kwestę na zorganizowanie Wieczerzy Wigilijnej dla osób starszych, samotnych, bezdomnych, będących w trudnych sytuacjach życiowych i dzieci tych rodzin, którą Akcja Katolicka naszej Parafii przygotowuje 9. XII. 2017 r. w Gimnazjum nr 8. Są także rozprowadzane płyty CD „Patronowi Solidarności ks. Jerzemu Popiełuszce” autorstwa ks. kan. Franciszka Kucia w cenie 25 zł, z których dochód będzie przeznaczony także na zorganizowanie Wigilii. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję na rzecz potrzebujących.

W środę 29 listopada, o godz. 18.30 zapraszamy do sali parafialnej na spotkanie Grupy modlitewnej, poświęcone relacjom Kościoła katolickiego z chrześcijanami innych wyznań oraz z wyznawcami innych religii.

Ksiądz Krzysztof zaprasza osoby które jadą na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w najbliższą sobotę po mszy Świętej o godz. 18.00 na spotkanie przedpielgrzymkowe.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek wyjazd do chorych do południa, spowiedź od godz. 16.00 i Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 18.00; w sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej a po niej Różaniec; w niedzielę po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu w czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

Za tydzień rozpoczniemy już nowy rok liturgiczny I Niedzielą Adwentu. Adwent – to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego jak również oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na nasz stół wigilijny. Jak w roku ubiegłym można będzie nabyć opłatek w pomieszczeniu pod chórem. Ofiary składane przy tej okazji są w całości przeznaczone na budowę naszego kościoła. Bardzo proszę, aby zatroszczyć się także o starszych sąsiadów, którzy nie mogą przyjść do kościoła i dostarczyć im opłatek.

Wizytę duszpasterską planujemy rozpocząć w poniedziałek czyli 4 grudnia, od bloku przy ul. Szarych Szeregów 4. W związku z tym w soboty kancelaria nie będzie czynna. Prosimy też o zgłaszanie się rodzin zamieszkałych w nowopowstałych blokach, które życzą sobie, żeby ksiądz przyszedł z wizyta duszpasterską i poświęcił ich mieszkania.

Harcerze z Obwodu Płockiego ZHR po raz kolejny włączyli się w ogólnopolski projekt „Akcja Paczka”. W niedziele 3 i 10 grudnia, po wszystkich Mszach św., przeprowadzą zbiórkę darów w postaci artykułów spożywczych /z długim terminem ważności typu: ryż, makaron, konserwy, słodycze…/, które w formie paczki świątecznej dostarczą osobiście do naszych Rodaków w Zdołbunowie na Ukrainie. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych Rodaków.

Mamy jeszcze nasze diecezjalne kalendarze związane ze św. Stanisławem Kostką – po 2,50 zł.

Myślę, że zdarza się nam marnować czas. Potrafimy siedzieć nawet do późna w nocy oglądając telewizję czy przed komputerem. Chciałbym zaproponować uratowanie jednej takiej godziny dla Jezusa raz w miesiącu w czwartek przed I piątkiem miesiąca. Chętnych zapraszam w najbliższy czwartek na godz. 23.00 na godzinne czuwanie z Jezusem w Ogrójcu. /Jakiż On był tam samotny. Nawet Apostołowie zasnęli/. To jest Godzina Święta, o której więcej przeczytacie w naszej gazetce.