Szczęść Boże,

1 marca rozpoczął się czas Wielkiego Postu. Poniżej zamieszczam informacje dotyczące tego, co obowiązuje w tym czasie Kandydatów do Bierzmowania:

  1. Spowiedź  – w marcu może być ona także spowiedzią wielkopostną (podpis na str. 16), czyli za jedną spowiedź uzyskujemy dwa podpisy. Jednak spowiedź wielkopostna może być także w kwietniu, jeśli odbędzie się do 15 kwietnia, czyli do Wielkanocy. Jeśli odbędzie się ona po tym terminie, nie jest już spowiedzią wielkopostną.
  2. Rekolekcje wielkopostne – kandydata do Bierzmowania obowiązuje udział w rekolekcjach wielkopostnych. W tym roku nie ma wyjścia ze szkoły na rekolekcje, trzeba więc samemu zadbać o udział w rekolekcjach. Powinny być trzy podpisy na str. 16 w Indeksie. Rekolekcje będą odbywały się od 23 do 26 marca (4 dni, od czwartku do niedzieli), trzeba być 3 razy, łącznie z niedzielą. Będą specjalne nabożeństwa dla młodzieży gimnazjalnej. Godziny tych nabożeństw będą podane w kościele.
  3. Spotkanie ogólne marcowe odbędzie się w pierwszym dniu rekolekcji wielkopostnych, a więc w czwartek 23 marca. Odbędzie się ono o 19.30 i będzie spotkaniem z Ojcem Rekolekcjonistą.
  4. Przypominam, że w Wielkim Poście w piątki są nabożeństwa Drogi Krzyżowej, do uczestnictwa zachęcam, zwłaszcza tych, którzy mają jakieś zaległości albo chcą zaliczać mniej pytań.

Pozdrawiam, ks. JP