Decyzją Biskupa Płockiego dziś w sposób szczególny modlimy się za ofiary kataklizmu we Włoszech. Po Mszach św. natomiast zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi.

Kandydaci do Bierzmowania są zaproszeni na pierwsze spotkanie organizacyjne. Odbędzie się ono w następną niedzielę, 2 października, po Mszy o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa. Przypominamy także, że zgłoszenia do Bierzmowania są przyjmowane do 30 września w szkole bądź w parafii.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. Z tej racji będzie w sobotę Msza św. pierwszosobotnia o godz. 8.00 a po niej Różaniec i spotkanie KŻR, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę rozpoczniemy miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiający w październiku chwalebne tajemnice różańca w kościele, kaplicy publicznej czy w rodzinie mogą uzyskać odpust zupełny. W naszej Parafii Różaniec będzie o godz. 16.00 dla dzieci a po Mszy św. o godz. 17.00 dla wszystkich. W niedziele dla wszystkich o 17.30. Różaniec dla dorosłych w dni powszednie prowadzą przedstawiciele grup parafialnych; w poniedziałki Legion Maryi; we wtorki Lektorzy; w środy KŻR; w czwartki Chór a w piątki Domowy Kościół.

Jacek organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową. Odbędzie się ona w sobotę, 15 października do następujących miejsc: LEŚNIÓW – Sanktuarium Matki Bożej, Patronki Rodzin; GIDLE – Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i JASNA GÓRA – udział we Mszy świętej pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w ramach dnia „Wielkiej Pokuty”. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy od dziś w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Stanisław serdecznie zaprasza na spotkania Grupy modlitewnej, w każdą środę o godz. 18.30 w sali parafialnej. Kilka najbliższych spotkań będzie poświeconych kolejnym sakramentom.

Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których możemy przeczytać, jak dobrze odmawiać różaniec, zapoznać się z intencjami Mszy św. i aktualnymi ogłoszeniami.

W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława, w czwartek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – dzień imienin ks. Michała; w piątek wspomnienie św. Hieronima a w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

28 września /środa/ o godz. 15.00 na ul. Armii Krajowej koło McDonald’a, rozpocznie się Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i wyznania wiary.

8 Października będzie IV Diecezjalna Pielgrzymka KŻR i czcicieli MB Różańcowej do sanktuarium w Smardzewie. Serdecznie zachęcam do udziału w pielgrzymce. Zapisy w zakrystii.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Jezus Żyje” – działająca przy płockiej Stanisławówce – zaprasza na 10-dniowe rekolekcje, które rozpoczną się 5 października o godz. 20.00. Więcej znajdziemy na stronie internetowej www.petroklezja.pl oraz na plakacie. Zapisy u p. Marleny.