Przeżywamy XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Ofiarami do puszek wspieramy zdolną ale biedną młodzież.

Gościmy dziś ks. Krzysztofa Rucińskiego – Diecezjalnego Moderatora Ruchu Światło – Życie, popularnie zwanego OAZĄ – wraz z grupą Oazową. Przybliżą nam oazową drogę do Pana Boga.

Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 będzie spotkanie przed I Komunią św.

W przyszłą niedzielę, 16 października, o godz. 16.00 Msza Święta z katechezą dla Rodziców oraz dzieci klas 4 i 5-tych, przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego.

Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową od poniedziałku do piątku dzieci na godz. 16.00 a po Mszy św. o godz. 17.00 wszystkich. W soboty i niedziele wspólny o 17.30.

W czwartek byłem na spotkaniu zainicjowanym przez Księdza Biskupa Mirosława, na którym byli obecni: ks. kan. Roman Bagiński – Ekonom Diecezji Płockiej, ks. kan. Ryszard Paradowski – Dyrektor Wydziału Budownictwa w Kurii i nasz Dziekan oraz ks. kan. Andrzej Smoleń – wicedziekan naszego dekanatu. Ksiądz Biskup, wraz z obecnymi Księżmi, był zainteresowany stanem budowy naszego kościoła oraz zaangażowaniem wiernych. Chcielibyśmy, aby ten kościół powstał jak najszybciej. Obecnie czekamy na dokumentację do dalszej budowy ścian i słupów.

W najbliższą sobotę odbędzie się parafialna, autokarowa pielgrzyma do Leśniowa, Gidle i na Jasną Górę. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 5.30. Zbiórka o godz. 5.15. Prosimy o punktualność. Wyjeżdżają dwa autokary, nie ma już wolnych miejsc. Osoby, które jeszcze nie zapłaciły, prosimy o jak najszybsze dokonanie wpłat. Powrót jest planowany około 22.00.

W środę, 12 października o 18.30 Grupa modlitewna zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu.

W czwartek zapraszamy na godz. 20.00 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

We wtorek o godz. 7.00 będzie Msza św. w intencji trzeźwości a po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

W następną niedzielę na sumie będziemy modlić się w intencji małżonków przeżywających swoje rocznice małżeńskie, którzy odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Na zakończenie Mszy św. modlitwa, za wstawiennictwem Świętej Rodziny, w intencji wszystkich rodzin.

Za tydzień będzie 3 niedziela miesiąca a zatem ofiary na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.

16 października będzie badanie niedzielnych praktyk religijnych.

30 października /ostatnia niedziela/ będziemy przeżywać jubileusz 25-lecia powstania naszej Parafii. Uroczystej Sumie przewodniczyć będzie Biskup Płocki, Piotr Libera. Mam nadzieję, że pogoda będzie ładna i po Mszy św. będzie można na placu przy kaplicy wspólnie zjeść grochówkę i kawałek tortu. Może ktoś posiada jakieś zdjęcia z początków Parafii to byśmy zrobili małą wystawę.

W związku z przypadającym 14 października Dniem Edukacji Narodowej Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Nauczycieli organizuje spotkanie dla nauczycieli, wychowawców i pracowników Oświaty w dniu 16 października 2016r. w parafii św. Stanisława Kostki w Płocku o godzinie 18.00. Rozpocznie je Msza św. w intencji nauczycieli. Na spotkanie zapraszamy wszystkich pracowników Oświaty, także tych, którzy przeszli już na emeryturę.