Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie,

Ruch Światło-Życie w naszej diecezji od ponad 40 lat zapewnia formację religijną dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym. To w nim kształtowały się i kształtują liczne powołania kapłańskie oraz zakonne, a wielu ludzi świeckich z całego serca zaangażowało się w misję Kościoła. Podstawowa praca formacyjna Oazy odbywa się w parafii. Niezbędnym dopełnieniem tej formacji są rekolekcje wakacyjne, przeżywane poza miejscem zamieszkania.
Bardzo ważne jest, aby młodzi ludzie na drodze swojego wzrastania w wierze otrzymali wsparcie kapłanów. Młodzież i ewangeliczne oddziaływania Kościoła stanowią priorytety naszej kapłańskiej posługi.
W tym roku letnie oazy odbędą się w Swarzewie nad morzem, w Gliczarowie Górnym i Murzasichlu. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tej wakacyjnej przygodzie z Bogiem. Dzieci od 10 do 12 roku życia zapraszam od 25 czerwca do 5 lipca a młodzież od 13 do 20 roku życia zapraszam od 1 do 16 lipca.
Kochani Rodzice, warto zadbać o to, by dzieci i młodzież mogli skorzystać z wypróbowanej metody ewangelizacji wypracowanej przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Z Chrystusowym pozdrowieniem
† Piotr Libera