Liturgiczna Służba Ołtarza w naszej parafii to grupa ponad 30 ministrantów w różnym wieku: głównie ze szkoły podstawowej i gimnazjum, ale są też wśród nas uczniowie szkół średnich i studenci oraz kilku dorosłych ministrantów.

Na zbiórkach spotykamy się zazwyczaj w soboty. Ciągle staramy się doskonalić swoje liturgiczne umiejętności. Troszczymy się o oprawę liturgiczną Mszy Świętych, przede wszystkim w każdą niedzielę, ale także w czasie Triduum Paschalnego, Bożego Narodzenia, odpustu parafialnego oraz innych uroczystości i świąt kościelnych.

Uczestniczymy też w nabożeństwach okresowych, takich jak modlitwa różańcowa w październiku i Droga Krzyżowa w Wielkim Poście.

Pomagamy w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego, Ołtarza wystawienia czy ołtarzy na procesję eucharystyczną w Boże Ciało.

Uczestniczymy również w diecezjalnej pielgrzymce Liturgicznej Służby Ołtarza do Czerwińska.

Spotykamy się też na gruncie sportowym, najczęściej grając w piłkę nożną na boisku lub terenie przy naszej kaplicy, a w okresie jesienno – zimowym na hali sportowej.

Bierzemy też udział w diecezjalnych rozgrywkach halowej piłki ministrantów, jak na razie tylko na poziomie dekanalnym. Mamy jednak nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda nam się wreszcie awansować do następnego etapu.