Zespół młodzieżowy „Solo Dios Basta”

Młodzieżowy zespół muzyczny „Solo Dios Basta” powstał w 2013 roku. Jego szeregi zasila młodzież w wieku gimnazjalnym, licealnym oraz studenci. Zespół spotyka się na sobotnich próbach o godzinie 9 oraz regularnie służy muzycznie na niedzielnych Eucharystiach o godzinie 20. W Wielkim Poście czynnie uczestniczy w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, jak i również w rekolekcjach parafialnych oraz co roku oprawia muzycznie Bierzmowania.

W 2018 roku udało nam się nagrać i wydać płytę z czternastoma piosenkami i pieśniami o charakterze religijnym podsumowującą naszą 5-letnią działalność. Zwieńczeniem rocznej pracy w studiu nagraniowym był zorganizowany przez nas Koncert Papieski w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową jako wotum wdzięczności za życie i pontyfikat naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Oprócz tego w 2019 zostaliśmy zaangażowani do oprawy muzycznej podczas Pielgrzymki Dzieci i Młodzieży w Rostkowie oraz Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę. Bierzemy także udział w przeglądach, i tu należy wspomnieć III miejsce na diecezjalnym Sacrosongu, czy II miejsce podczas XIX Festiwalu Muzyki Sakralnej w Grójcu. Zespół jest także inicjatorem parafialnych wieczorów uwielbienia pod nazwą „Czuwanie u Krzyża”.

Ubogacamy się wzajemnie poprzez wspólne muzykowanie i staramy się „zarażać” tym sposobem  modlitwy nie tylko u siebie, ale także w innych płockich parafiach: Matki Bożej Fatimskiej, Świętego Józefa, Świętego Jana, czy, na zaproszenie tamtejszego Księdza Proboszcza, w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach w Archidiecezji Warszawskiej, jak i podczas spotkań ekumenicznych w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej czy Katedrze Mariawickiej.

Zespół również próbuje swoich sił kompozytorskich – pisze teksty, wymyśla melodie i aranżacje. Jedno z takich dzieł mieści się na naszej płycie pt. „Bóg sam wystarczy”.

Próby zespołu młodzieżowego odbywają się w soboty o godzinie 9 w salce parafialnej (wejście od strony Parku Północnego).

Jeżeli jesteś młodą osobą i chciałbyś wstąpić w nasze szeregi, zgłoś się po więcej informacji do Pana Organisty lub Księdza Jarosława.