Schola dziecięca „Corda Cordi”

Scholę dziecięcą „Corda Cordi” tworzą dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a obecnie schola posiada w swoich szeregach ponad trzydzieścioro dzieci, które co tydzień w sobotę spotykają się na próbach oraz śpiewają na niedzielnych Mszach Świętych o godzinie 11. Oprócz tego bierzemy udział w rekolekcjach parafialnych, a w Wielkim Poście uczestniczymy w nabożeństwach Drogi Krzyżowej.

Dwa razy w roku organizowane są dla nas warsztaty plastyczne, podczas których wykonujemy ozdoby świąteczne. W wakacje wyjeżdżamy na trzydniowy obóz, podczas którego mamy czas na wspólną zabawę i poszerzanie repertuaru. Co roku jeździmy także na Przegląd Pieśni Religijnej w Gralewie, gdzie do tej pory udało nam się zdobyć I miejsce w 2017 roku oraz III miejsce rok później.

Spotkania scholi dziecięcej odbywają się w soboty o godzinie 11 w salce kościelnej (wejście od strony Parku Północnego).

W sprawie dołączenia do scholi zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami do kontaktu z Panem Organistą bądź Księdzem Stanisławem.