Czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości (Laetare). Kościół cieszy się z łask płynących z sakramentu chrztu i Eucharystii. Obowiązuje kolor szat różowy.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaprasza do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20”. Będzie to odmawiana po Apelu Jasnogórskim modlitwa w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowenna rozpocznie się 16 marca a zakończy 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia. W naszej parafii będziemy odprawiać nowennę od poniedziałku do czwartku o godz. 21.20 przed zakończeniem adoracji. Natomiast w piątek, sobotę i niedzielę o 17.30.

W środę 13 marca przypada jedenasta rocznica wyboru papieża Franciszka.

Wyjazd do chorych ze spowiedzią i Komunią św. w środę 13 marca od godz. 15.00. Prosimy o zapisywanie chorych w zakrystii lub kancelarii.

Dziś po Mszy św. o 16.00 krótkie spotkanie przed I Komunią św.

W środę 13 marca spotkanie kół żywego różańca po Mszy Świętej o g. 18:00

Trwa nowenna ku czci św. Józefa opiekuna Świętej Rodziny, patrona Kościoła i budowy naszej nowej świątyni oraz patrona mężczyzn, ojców i dobrej śmierci. 19 marca uroczyście poświęcimy figurę podczas Mszy św. o godz. 19.00 i złożymy akt oddania się św. Józefowi.

Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Francji w dniach od 19-29 września 2024. Będziemy w sanktuarium Serca Jezusowego Paray le Monial, Sanktuarium Matki Bożej La Salett, Avignion, Lourdes, sanktuarium św. Michała Archanioła St. Michael, Paryż, Pałac w Wersalu, Trier, Schoenstatt. Szczegółowe informacje w kancelarii i zakrystii oraz u ks. Proboszcza.

Droga krzyżowa ulicami naszej Parafii wyruszy w dniu 22 marca z ul. Szarych Szeregów 1 o godzinie 19.00, a zakończy się w naszej kaplicy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, oraz „Historia Kościoła” w cenie 12 złotych.

Dziś dobiegają końca nasze parafialne rekolekcje z misjami. Chciałbym bardzo podziękować księdzu proboszczowi Markowi Figurskiemu z Parafii Matki Bożej Światła w Stanie Parana na południu Brazylii. Dziękujemy za Słowo Boże, którym dzielił się z nami za świadectwo wiary i czytelny i pełen pogody ducha przekaz zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Życzymy księdzu nieustającej otwartości na światło Ducha Świętego oraz niegasnącej wiary i miłości do Jezusa i powierzonych duszpasterskiej opiece parafian. Niech nie zabraknie księdzu entuzjazmu, zdrowia i siły do pokonywania trudów służby misyjnej. Szczęść Boże.