Ruszyła ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna „Rodzina Roku”. Głównym przesłaniem jest zauważenie i wsparcie małżeństwa oraz rodziny. Organizatorzy projektu chcą podkreślić, że to rodzina jest najlepszym środowiskiem opiekuńczo-wychowawczym dla młodego pokolenia. Fundacja „Być Bardziej” szuka najpierw Rodziny Roku we wszystkich województwach, a z nich zostanie wybrana przez powołaną Kapitułę Konkursu ogólnopolska Rodzina Roku. Hasło I edycji: „Wolny czas spędzamy razem”.

Fundacja „Być Bardziej” zachęca wszystkie rodziny do wzięcia udziału w konkursie. W tym celu należy wspólnie przygotować krótki scenariusz nagrania wideo pokazującego własną rodzinę. Następnie nagrać film telefonem komórkowym i link do niego wraz z opisem rodziny przesłać przez specjalny formularz zgłaszający znajdujący się na stronie www.rodzinaroku.pl. Tam również można znaleźć regulamin i szczegóły konkursu. Termin przysyłania prac: do 30 listopada 2022 r.

Komitet Honorowy Kampanii informacyjno-edukacyjnej tworzą: Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Minister Edukacji i Nauki, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Kontakt: Fundacja „Być Bardziej” – ks. Andrzej Sikorski, e-mail: sekretariat@rodzinaroku.pl, https://www.rodzinaroku.pl. Informacje także na stronie: www.plockierodziny.pl.