Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Dołóżmy wszelkich starań, aby te dni przeżyć w klimacie zadumy i wiary. Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy święcimy dziś palmy.

Dziś o godzinie 10.15 sprzed bloku na ul. Hubalczyków 16 wyruszy procesja z palmami do której zapraszamy wszystkich parafian, dzieci i młodzież. W procesji z radością i śpiewem będziemy nieść również relikwie św. Jana Pawła II.

Zapraszamy dziś na ostatnie Gorzkie Żale o godz. 17.30 rozważać będziemy dwa ostatnie słowa Pana Jezusa z krzyża: Wykonało się”. … i „Ojcze, w Twoje ręce oddaję ducha mego”

Moi kochani bardzo się cieszę z przepięknej uroczystości jaką przeżywaliśmy w ostatni wtorek. To był akt zawierzenia parafii i parafian oraz budowy naszej nowej świątyni św. Józefowi. Wypełniliśmy kościół modlitwą i radością. Bogu i ludziom niech będą dzięki.

Wyrażam wielką wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się i uczestniczyli w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszego osiedla. To wyraźne świadectwo naszej wiary i miłości do Chrystusa. Szczególnie dziękuję funkcjonariuszom Policji za zabezpieczenie trasy oraz grupom parafialnym, a szczególnie: lektorom, Rycerzom Zakonu św. Jana Pawła II, osobom z Ruchu Rodzin Nazaretańskich i Odnowy w Duchu Świętym oraz „Legionu Maryi”, młodzieży z „Laboratorium wiary” i „Wojska Gedeona” nagrywającym naszą Drogę Krzyżową Panu Władysławowi i p. Ewie oraz kapłanom. Było nas około 400 osób. Bogu niech będą dzięki.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypadająca w najbliższy wtorek z powodu świat została przeniesiona na 8 kwietnia.

Do Wielkiego Czwartku adoracja Najświętszego Sakramentu tylko do godziny 18.00.

We wtorek po Mszy św. o 18:00 zapraszamy osoby chętne do porządkowania i dekorowania kościoła na Święta Wielkiej Nocy. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim składającym ofiary na kwiaty do Bożego Grobu do puszki przy krzyżu.

W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Tego dnia rano nie będzie Mszy Świętej. O godz. 18.00 sprawować będziemy Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po Eucharystii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracji tradycyjnie nazywanej „Ciemnicą”. Możliwość adoracji i spowiedzi do godziny 23:00.

W Wielki Piątek rano o 8:00 gromadzimy się na Ciemnej Jutrzni, czyli na modlitwie brewiarzowej przy pustym tabernakulum oraz ogołoconym ołtarzu, co jest symbolem opuszczenia Chrystusa przez swoich uczniów. Podczas modlitwy będzie nam towarzyszyło światło siedemnastoramiennego świecznika. Trwać będzie całodzienna adoracja w ciemnicy. W godzinę śmierci Pana Jezusa, czyli o 15:00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z Nowenną do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu na znak śmierci Chrystusa nie sprawuje się Eucharystii.

O godzinie 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Ofiary zbierane tego dnia w świątyniach na całym świecie przeznaczone są na utrzymanie bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 23.00. Spowiadać będziemy w godzinach: 10:00-11:00, 17:00-20:00, 21:00-23:00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko 3 posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta).

Wielka Sobota – dzień rozpoczniemy Ciemną jutrznią o 8:00. W ramach nowenny do Bożego Miłosierdzia Koronka o godz. 15.00. Przez cały dzień zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Grobie. Zapraszamy dzieci na czuwanie w Wielką Sobotę o g. 11:00. Spowiedź w godzinach: 9:00-13:00; 17:00-23:00.

Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9.00 do 13:00 – co pół godziny oraz o 15:00 po Koronce do Bożego Miłosierdzia i przed wieczorną liturgią o 19:45.

Liturgia Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w sobotę o godz. 20:00. Prosimy przynieść świece. Liturgia rozpoczyna się przed kaplicą od poświęcenia ognia.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 6.00 – rezurekcja, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Nie będzie mszy św. o 20.00. Nowenna do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o 12.30.

W poniedziałek wielkanocny Msze Święte o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00. Nie ma Mszy św. o 16.00. Nowenna do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o 12.30.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek i środę.

Zachęcamy do nabywania baranków na stół wielkanocny w cenie 8 zł, a także do lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego”.

W zakrystii jest do odebrania prenumerata miesięcznika Różaniec.