1. Dziś II Niedziela Adwentu, w Kościele obchodzona jako XVI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarami do puszek wspieramy naszych braci i siostry.
2. To także pierwsza niedziela miesiąca, a zatem po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
3. Dziś oprawę Mszy św. o godz. 16.00 przygotowały Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., które bezpośrednio po Mszy będą miały swoje spotkanie.
4. Zapraszamy na tradycyjne Adwentowe Dwudziestki. Dziś o Wierności.
5. W Adwencie zapraszamy na Mszę św. roratnią w dni powszednie na godz. 7.00, tylko w środy /ze względu na dzieci szkolne/ na godz. 17.00.
6. W piątek rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. Dobromir Maria Godzik Bernardyn ze Skępego. Otoczmy Go naszą modlitwą. Na stoliku z gazetami oraz w gablotach znajduje się szczegółowy program Rekolekcji.
7. W czasie trwania rekolekcji kancelaria nie będzie czynna. W pilnych sprawach proszę zgłaszać się do zakrystii. Chorych, których mamy odwiedzić podczas rekolekcji w sobotę od godz. 14.00, proszę zgłaszać w zakrystii.
8. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Ambrożego BDK a we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, która będzie we wtorek od godz. 12.00 do 13.00 czyli w Godzinie Łaski dla świata.
9. W tym tygodniu przypada drugi wtorek miesiąca i z tej racji o godz. 7.00 będzie Msza św. w intencji trzeźwości a po Mszy św. o godz. 18.00 swoje spotkanie będzie mieć Akcja Katolicka.
10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których możemy przeczytać o ustanowieniu Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, który rozpocznie się we wtorek, zapoznać się z intencjami mszalnymi, aktualnymi ogłoszeniami.
11. Gorąco zachęcamy Jubilatów, którzy w grudniu będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii. Msza w ich intencji będzie sprawowana w niedzielę – 20 grudnia, na sumie.
12. Harcerze z Obwodu Płockiego ZHR po raz kolejny włączyli się w ogólnopolski projekt „Akcja Paczka”. W tym roku swoją pomoc pragną skierować do naszych Rodaków, którzy mieszkają w Mołdawii, w mieście Bielce, które jest partnerskim miastem Płocka. Dziś i w następną niedzielę, po wszystkich Mszach św., przeprowadzą zbiórkę darów w postaci artykułów spożywczych, chemicznych, papierniczych, słodyczy, zabawek i książek. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych Rodaków w Mołdawii.
13. W listopadzie na budowę kościoła 56 rodzin ofiarowało 14. 515,00 zł. Bóg zapłać!
14. Gazety: Gość Niedzielny – a w nim m. in.: * adwentowe rozważania: „Jezus Bramą Miłosierdzia”; * o dwóch polskich franciszkanach, którzy głosząc Chrystusa oddali swoje życie ginąc z rąk peruwiańskich terrorystów; * historia potomka zięcia Mahometa, który po dokładnej lekturze Koranu zaczął podążać za Chrystusem… Mały Gość Niedzielny – a w nim m. in.: * płyta CD „Czekamy, śpiewamy” – wyjątkowe piosenki roratnie; * gdzie i kiedy zaczęła się Polska; * o tym, jak Pan Bóg kazał pisać hymn na Światowe Dni Młodzieży… Inne gazety…
15. Mamy kalendarze z Matką Bożą po 3 zł oraz świece, z których dochód wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas. Mała świeca – 6,00 zł; świeca kula – 12,00 zł.
16. Bardzo proszę, aby zgłaszali się przedstawiciele poszczególnych ulic czy bloków po odbiór opłatków – tak jak bywało to w latach ubiegłych. Ofiary składane przy tej okazji będą w całości przeznaczone na budowę naszego kościoła. Ofiarodawcom i zbierającym składam serdeczne Bóg zapłać.
17. Przypominamy, że z racji Wizyty duszpasterskiej kancelaria jest czynna tylko od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 17.00.