1. Dziś IV Niedziela Adwentu. Na sumie modlimy się w intencji Jubilatów przeżywających w grudniu rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa.
2. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca ofiary zebrane na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.
3. Dziś o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele kolejne „Czuwanie u Krzyża”, czyli modlitewne spotkanie skierowane głównie do młodzieży, przygotowujące do dobrego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w naszym kraju. Serdecznie zapraszamy.
4. Zapraszamy na ostatnią Adwentową Dwudziestkę. Dziś omówimy uczciwość małżeńską.
5. Zapraszamy także na Mszę św. roratnią do czwartku na godz. 7.00, tylko w środę na godz. 17.00.
6. W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. będzie tylko rano o godz. 7.00. Zapraszamy na Mszę Wigilijną, zwana Pasterką tradycyjnie na godz. 24.00. Pół godziny przed Pasterką będzie występ Chóru parafialnego, który wykona kolędy i pastorałki. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie, które przygotuje nas do Pasterki. Od godz. 22.30 będzie można przystąpić do sakramentu Pokuty i pojednania.
7. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego tylko bez Mszy o godz. 20.00.
8. W sobotę Święto Św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św. jak w pierwszy dzień Świąt a w następną niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
9. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których możemy przeczytać o przesłaniu nocy betlejemskiej, zapoznać się z intencjami mszalnymi, aktualnymi ogłoszeniami oraz rozkładem kolędy na najbliższy tydzień.
10. Serdecznie dziękuję Akcji Katolickiej za zorganizowanie Wigilii dla osób starszych, samotnych, bezdomnych, będących w trudnych sytuacjach życiowych i dzieci tych rodzin, która odbyła się w miniony piątek.
11. Kameralny Chór Akademicki Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, pod dyrekcją Małgorzaty Szpotańskiej zaprasza na XXIX Koncert Charytatywny z cyklu „Podaj Dłoń” pt.: „Dla Martusi i Aldonki razem kolędujmy”. Koncert odbędzie się dziś w Parafii św. Wojciecha bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Podczas koncertu harcerze będą zbierać pieniądze, które zostaną wręczone mamie dziewczynek.
12. 23 grudnia (w środę) w godzinach 18.00 – 23.00 w płockiej kolegiacie /Fara/ odbędzie się Noc konfesjonałów.
13. Ks. Marek Wiśniewski zaprasza pielgrzymów grupy biało – czerwonej na spotkanie, które odbędzie się 3 stycznia o godz. 17.00 w kościele w Płocku – Imielnicy.
14. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na Rekolekcje dla małżeństw wraz z dziećmi na temat: „Jak zrozumieć siebie i osobę, którą kochasz?”, które odbędą się w dniach 19 – 21 lutego w Ośrodku Caritas w Popowie n/Bugiem oraz na Rekolekcje pod żaglami na trasie Gdynia – Kopenhaga – Gdynia, które odbędą się w dniach 15 – 22 kwietnia. Więcej informacji na stronie www.rrnplock.pl.
15. Gazety: Gość Niedzielny /7 zł/ – a w nim m. in.: * dodatek: „Jak świętować Wigilię w Roku Miłosierdzia?” – obrzęd wigilii; * adwentowe rozważania: „Czuła Matka Miłosierdzia”; * o człowieczeństwie Pana Jezusa; * o chrześcijaństwie w Dubaju; * kalendarium wydarzeń kościelnych w naszej diecezji w kończącym się roku… Mały Gość Niedzielny – a w nim m. in.: * jak się robi opłatki?… Inne gazety…
16. Mamy kalendarze z Matką Bożą po 3 zł oraz świece, z których dochód wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas. Mała świeca – 6,00 zł; świeca kula – 12,00 zł.
17. Bardzo proszę, aby zgłaszali się przedstawiciele poszczególnych ulic czy bloków by roznieść jeszcze opłatki swoim Sąsiadom – niech to będzie taki wigilijny gest miłości.