1. Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Biblijny pod hasłem: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa /Dz 19,5/”, który przypomina nam, jak ważna dla naszej wiary jest Biblia, jej lektura i rozważanie.
2. Przy ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona pamiątkowa Księga Nawiedzenia. Zachęcamy do zamieszczania w niej wpisów podziękowań i próśb oraz dzielenia się owocami z przeżytego spotkania z Matką Bożą.
3. Podczas Uroczystości Nawiedzenia był obecny Pan fotograf, który robił zdjęcia oraz film. Komplet 2 płyt /jedna z filmem, druga ze zdjęciami/ to koszt 40 zł. Można się zapisywać w zakrystii. Płyty będą do odbioru w niedzielę 17 kwietnia.
4. Wszystkich, którzy zakupili pamiątki nawiedzenia zapraszamy w przyszłą niedzielę na ich poświęcenie po każdej Mszy św.
5. Serdecznie dziękuję Panu Stanisławowi Pietrzakowi za przygotowanie i umieszczenie przy wejściu do kaplicy szklanej tablicy z wizerunkiem Matki Bożej oraz Panu Dariuszowi Jackowiakowi za montaż baneru. Dziękuję grupie, która przygotowała tron dla Ikony Jasnogórskiej, lektorom, którzy przygotowali oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 17.00, oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości. Dziękuję Wam Drodzy Parafianie za obecność, za czuwanie, za przyjęte Komunie św.
6. Dziś po każdej Mszy św. Wolontariusze będą zbierać do puszek ofiary na chorego Franciszka z Gostynina.
7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały swoje ostatnie spotkanie za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00.
8. W następną niedzielę na sumie będziemy modlić się w intencji małżonków przeżywających kolejne rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
9. Za tydzień także z racji III Niedziela miesiąca ofiary zebrane na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.
10. W przyszłą niedzielę 17 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne „Czuwanie u Krzyża” w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie. Tym razem, w związku z rocznicą Chrztu Polski, będziemy dziękować za dar wiary i Chrztu Świętego oraz modlić się w intencji naszej Ojczyzny, i o wierność przyrzeczeniom chrzcielnym.
11. W duchu wdzięczności za Nawiedzenie chcemy powołać kolejną grupę parafialną. Jej spotkania będą miały charakter modlitewno – formacyjny. Obok różnych form modlitwy, zwłaszcza spontanicznej, częścią spotkań będą także katechezy, dzięki którym będziemy mogli lepiej poznać i zrozumieć Słowo Boże zawarte w Piśmie Świętym i oparte na nim nauczanie Kościoła Katolickiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 20 kwietnia o 18.30. Zapraszamy! Więcej informacji udziela ks. Stanisław.
12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Wiadomości parafialnych”, w którym możemy przeczytać o LECTIO DIVINA – metodzie osobistego studium Pisma świętego, zapoznać się z intencjami Mszy św. oraz aktualnymi ogłoszeniami parafialnymi.
13. Wczoraj, na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, grupa młodzieży i dorosłych uczestniczyła w Pieszej Pielgrzymce do Świątyni Jubileuszowej w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w parafii św. Józefa w Płocku. Przechodząc przez Drzwi Święte oraz uczestnicząc w Eucharystii mogli dostąpić odpustu oraz wielu łask Bożych.
14. W tym tygodniu przypada II wtorek miesiąca. Z tej racji o godz. 7.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji trzeźwości, natomiast po Mszy św. wieczornej swoje spotkanie będzie miała Akcja Katolicka.
15. 23 kwietnia, dzieci, które uczęszczały systematycznie na Drogę Krzyżową, pojadą do Opinogóry.
16. Wspólnota Sióstr Pasjonistek serdecznie zaprasza wszystkich noszących w swym sercu pragnienie modlitwy uwielbienia Jezusa Cierpiącego, na czuwanie modlitewne, które odbędzie się w piątek 15 kwietnia 2016 r., w kaplicy domu zakonnego przy ul. Sienkiewicza 24 w Płocku. Rozpoczęcie o godz. 19.00, zakończenie około godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.