1. Już po raz dziewiąty, obchodzimy Święto Dziękczynienia. Dziękujemy Opatrzności Bożej oraz Maryi – Królowej Polski, za opiekę nad naszym krajem i narodem. Jako Wotum Wdzięczności powstaje Centrum Opatrzności Bożej budowane także z naszych ofiar. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć budowę tej narodowej świątyni.
2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ na godz. 17.30.
3. W trzecią niedzielę czerwca /t.j. 19/ na sumie będziemy modlić się w intencji wszystkich małżonków, którzy w czerwcu obchodzą swoje rocznice małżeńskie. Gorąco zachęcamy Jubilatów, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii.
4. Młodzież wyjeżdżająca na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa zapraszam w przyszłą niedzielę na plebanię na godz. 15.00.
5. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w których możemy zapoznać się z wyjątkową postacią kanonizowanego dziś o. Stanisława Papczyńskiego, z intencjami Mszy św. i aktualnymi ogłoszeniami.
6. We wtorek będzie dostawa jabłek z Caritas. Emerytów i rencistów zapraszamy po odbiór jabłek przed główne wejście do parku na godz. 12.00.
7. W sobotę 11 czerwca odbędą się uroczystości pożegnania Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Diecezji Płockiej i 25. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Płocku. Uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 na placu przed katedrą będzie przewodniczył i homilię wygłosi Nuncjusz apostolski w Polsce J. E. Ks. Arcybiskup Celestino Migliore. Mszę św. poprzedzi czuwanie modlitewne na placu przed katedrą, które rozpocznie się o godz. 9.30. Podczas czuwania świadectwo wygłosi perkusista zespołu Skaldowie – Jan Budziaszek.
Zapraszamy także na czuwanie przed Obrazem: Akcję Katolicką od godz. 4.00 do 5.00, KŻR od godz. 6.00 do 7.00 oraz wszystkich o dowolnej porze.
8. Dyrektor Caritas Diecezji Płockiej bardzo dziękuje za udział w akcji niesienia pomocy podopiecznym hospicjów „Pola Nadziei”. Ofiarowaliśmy na rzecz Hospicjum Caritas 2334,47 zł, natomiast na Hospicjum Płockie 2400 zł.
9. W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w piątek. św. Bogumiła B. a w sobotę św. Barnaby Ap.
10. Krąg Byłych Więźniów Niemieckiego Obozu Zagłady „SOLDAU” i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy Stanisławówce serdecznie zapraszają na pielgrzymkę do sanktuarium błogosławionych Płockich Męczenników w Działdowie w niedzielę 12 czerwca. Bliższych informacji udziela p. Teresa; tel. 724 741 997.
11. Akcja Katolicka zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej na Jasną Górę w dniu 18 czerwca. Szczegóły na plakacie.
12. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Roku Akademickim 2016/2017 już po raz siódmy zaprasza do podjęcia studiów teologicznych ze specjalności mariologia. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.
13. W maju 44 rodziny ofiarowały na budowę kościoła 5 065,00 zł. Bóg zapłać!