Wieloletnią tradycją diecezji płockiej był wyjazd maturzystów na Jasną Górę, aby zawierzyć czas egzaminu dojrzałości i ważnych życiowych wyborów Matce Bożej. Okres pandemii nie pozwala nam jednak spotkać się w dotychczasowej formie z młodymi z naszej diecezji.

Nadal jednak pragniemy wspierać naszą modlitwą młodych ludzi, którzy w wyjątkowo trudnych, pandemicznych realiach, przygotowują się do matury. Dlatego w dniu planowanej pielgrzymi, w piątkę 9 kwietnia, Ksiądz Biskup Piotr Libera wraz z niewielką delegacją maturzystów z diecezji, o g. 11:00 będzie modlił się za uczniów przestępujących do tego ważnego egzaminu i odprawi Mszę św. w ich intencji. Przedstawiciele młodzieży złożą także akt zawierzenia Bogu przez Maryję w naszym narodowym Sanktuarium. Wydarzenie to będzie transmitowane na falach radiowych KRDP oraz na kanale YouTube.

Zachęcamy wszystkich katechetów, nauczycieli, a przede wszystkim tegorocznych maturzystów do uczestnictwa online w Pielgrzymce oraz do włączania się w akt zawierzenia, a także do prywatnego oddania się Bogu słowami tego aktu. Jest on dostępny do pobrania poniżej.

 

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej