Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Koło Misyjne zorganizowało loterię misyjną, z której dochód będzie przeznaczony na wsparcie misjonarzy.

2. Dzisiaj także przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia i ks. Łukasza. Z tej okazji Księdzu Łukaszowi oraz wszystkim lekarzom, pielęgniarkom oraz pracownikom szpitali i przychodni życzymy wszelkich Bożych łask w służbie i życiu prywatnym.

3. Za tydzień kandydaci do bierzmowania będą mieć swoje spotkanie po Mszy św. o godz. 16.00.

4. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiający w październiku chwalebne tajemnice różańca mogą uzyskać odpust zupełny. W naszej Parafii Różaniec jest o godz. 16.00 dla dzieci /od poniedziałku do piątku/ a po Mszy św. o godz. 17.00 dla wszystkich /codziennie/.

5. Dziś o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele „Czuwanie u Krzyża”, czyli modlitewne spotkanie skierowane głównie do młodzieży, przygotowujące do dobrego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w naszym kraju. Serdecznie zapraszamy.

6. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości Parafialnych, w których możemy przeczytać o życiu, działalności i męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, zapoznać się z intencjami mszalnymi i aktualnymi ogłoszeniami.

7. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, we wtorek św. Jana Kantego K.; w środę bł. Jakuba Strzemię B. a w czwartek św. Jana Pawła II P. Ponieważ budujący się kościół jest wotum wdzięczności za pontyfikat Papieża Polaka to w czwartek Msze św. popołudniowe oraz Różaniec dla dorosłych zostaną odprawione na terenie budowy kościoła. Wejście przez bramę na plac budowy. Można zabrać ze sobą latarkę, parasol i stołeczek.

8. Dziś na sumie będzie sprawowana Msza św. w intencji małżonków przeżywających w tym miesiącu swój jubileusz.

9. Oprawę liturgiczną Mszy św. o godz. 16.00 przygotował Chór Parafialny.

10.Bardzo prosimy, by Mszę św. zamawiać z dużym, nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, a nie na ostatnią chwilę, bo zwykle wówczas dogodny dzień czy godzina są już zajęte.

11.Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe za bliskich zmarłych. Roczne są przed Mszą św. o godz. 8.00, 9.30 i 12.30 a wypominki jednorazowe są podczas modlitwy różańcowej w Dniu Zadusznym.

12.W ramach współpracy z Fundacją Redemptoris Missio rozpoczynamy Akcję „Podaj mydło!”, która polega na zbiórce mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy pracujących w Kamerunie i Republice Centralnej Afryki. Każdego dnia 1400 dzieci umiera z powodu chorób biegunkowych. Mycie rąk to jedna z najtańszych, najprostszych i najbardziej efektywnych metod profilaktyki zdrowotnej. Misjonarze uczą mycia rąk dzieci chodzące do prowadzonych przez nich szkół i przedszkoli. Aby dobre nawyki mogły się kształtować i trwać potrzebne jest mydło. Pod chórem wystawione jest pudełko, do którego można wrzucać zwykłe MYDŁO W KOSTKACH. Akcja potrwa do 29 października /czwartek/.

13.Gazety: Gość Niedzielny a w nim m. in.: * Rozmowa z o. Augustynem Pelanowskim o ogromnej mocy Różańca; * Treść aktu osobistego oddania się i poświęcenia Serce Jezusa, który Jan Paweł II nosił przy sobie przez całe życia; * Makabryczne relacje kobiet, które nieświadomie trafiły na rynek handlu ludźmi… Mały Gość Niedzielny – a w nim mi. in. * Zachęta do modlitwy różańcowej za prześladowanych chrześcijan; * Relacja z jedynej na świecie pielgrzymki na rolkach i hulajnogach… Inne gazety…

14.Mamy kalendarze z Matką Bożą po 3 zł. Bóg zapłać!