Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Gościmy siostry Zmartwychwstanki z Mocarzewa, które prowadzą Specjalny Ośrodek Wychowawczy oraz Zespół Szkół. Są tam dzieci niepełnosprawne intelektualnie oraz ruchowo w różnym stopniu. Siostry rozpoczynają dla nich budowę nowego Domu Mocarzy i zbierają na to fundusze. Więcej za chwilę Siostry same powiedzą.

Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie na godz. 17.30.

Jutro o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.30 dzieci klas trzecich przystąpią do I Komunii św. Od poniedziałku rozpoczynają się próby dzieci przed ich uroczystością a w piątek od godz. 16.00do 18.00 będzie spowiedź. Próby: poniedziałek, wtorek i środa; godz. 15.30 – dzieci klas III A, B i „Cogito”; godz. 19.00 – dzieci klas III C i D.

W tym tygodniu we wtorek przypada święto św. Macieja, Apostoła a w czwartek Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej.

Ogłaszamy nabór do chóru parafialnego przygotowującego się obecnie do Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkich czujących się na siłach wzmocnić swoim głosem nasz chór na przesłuchanie w najbliższą środę po wieczornej Mszy Świętej (około godziny 18.30). Nie trzeba znać nut, ani mieć doświadczenia – wystarczy dobry głos, słuch, chęć rozwoju oraz regularność na próbach. W razie pytań lub wątpliwości proszę zwracać do p. Organisty lub ks. Jarosława.

Jeśli ktoś ma w domu palmy z Niedzieli Palmowej z ubiegłych lat i nie wie co z nimi zrobić, to może przynieść i włożyć do specjalnego pojemnika pod chórem. Zostaną spalone na popiół na środę popielcową.