Dziś rozpoczynamy Adwent, czyli czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Syna Bożego do ludzi. Przygotowujemy się zatem do uroczystości Narodzenia Pańskiego ale i do powtórnego przyjścia Zbawiciela na końcu czasów. To także czas oczekiwania na spotkanie z Jezusem w Jego słowie i w sakramentach – zwłaszcza w Komunii św.

Zespół muzyczny Solo Dios Basta i młodzież zgromadzona przy Parafii zapraszają serdecznie dziś na godz. 19.00 na spotkanie modlitewne z cyklu Czuwanie u Krzyża. Będziemy się zastanawiać nad sensem chrześcijańskiego oczekiwania.

Zapraszamy na tradycyjne Adwentowe Dwudziestki. W tym roku omówimy, jak powinniśmy się przygotowywać do dobrego przeżycia Mszy św. Dziś o przygotowaniu w domu oraz jak dobrze przeżyć obrzędy wstępne, 4 grudnia – jak powinniśmy przeżywać Liturgię słowa i Eucharystii a 18 grudnia – jak dobrze przeżyć obrzędy Komunii św. i zakończenia.

W Adwencie zapraszamy na Mszę św. roratnią w dni powszednie na godz. 7.00, tylko w środy /ze względu na dzieci szkolne/ na godz. 17.00.

W tym roku rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej Parafii w dniach 9 – 13 grudnia. Poprowadzi je ks. mgr Łukasz Nowak, Kierownik Ośrodka Caritas DP w Popowie nad Bugiem. Proszę o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania do kapłaństwa, zakonu oraz instytutów świeckich; w piątek wyjazd do chorych do południa, spowiedź od godz. 16.00 i Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 18.00; w sobotę Msza św. o godz. 8.00 w intencji Kół Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej a po niej Różaniec; w niedzielę po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu w środę przypada święto św. Andrzeja Apostoła a w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

Za tydzień swoje spotkanie będą mieli kandydaci do bierzmowania jak zwykle po Mszy św. o godz. 16.00.

Akcja Katolicka zaprasza na Wigilię osoby starsze, samotne, bezdomne, będące w trudnych sytuacjach życiowych i dzieci tych rodzin, która odbędzie się 17 grudnia 2016 roku w Gimnazjum nr 8. Przedstawiciele Akcji, dziś po Mszach św., będą zbierać ofiary do puszek na zorganizowanie tej Wigilii. W tamtą niedzielę zebrali 817, 24 zł. Bóg zapłać za wsparcie.

Gorąco zachęcamy Jubilatów, którzy w grudniu będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii. Msza w ich intencji będzie sprawowana w niedzielę – 18 grudnia, na sumie.

Zostały poświęcone opłatki na nasz stół wigilijny. Ponieważ są trudności w roznoszeniu opłatków, zatem od dziś można opłatek nabyć w pomieszczeniu pod chórem. Ofiary składane przy tej okazji są w całości przeznaczone na budowę naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. A prace przy budowie trwają. Bardzo bym jednak prosił, aby zatroszczyć się o starszych sąsiadów, którzy nie mogą przyjść do kościoła, aby im dostarczyć opłatek.

Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w następny poniedziałek, czyli 5 grudnia, od bloku przy ul. Wyszogrodzkiej 161. W związku z tym w soboty kancelaria nie będzie czynna. Prosimy też o zgłaszanie się rodzin zamieszkałych w nowopowstałych blokach, które życzą sobie, żeby ksiądz przyszedł z wizyta duszpasterską i poświęcił ich mieszkania.

Harcerze z Obwodu Płockiego ZHR po raz kolejny włączyli się w ogólnopolski projekt „Akcja Paczka”. W tym roku swoją pomoc pragną skierować do naszych Rodaków, którzy mieszkają na Ukrainie, w Żytomierzu. W niedziele 4 i 11 grudnia, po wszystkich Mszach św., przeprowadzą zbiórkę darów w postaci artykułów spożywczych, chemicznych, papierniczych, słodyczy, zabawek i książek. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych Rodaków.

Po wczorajszej próbie scholi dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, na których wykonywały kartki świąteczne. Efekt ich pracy będzie można podziwiać już od następnego tygodnia na niektórych niedzielnych Mszach św., a zainteresowani będą mogli je nabyć za dobrowolną kwotę, która w całości będzie przeznaczona na działalność i wyjazdy scholi dziecięcej.