Dziś I Niedziela miesiąca a zatem po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent i nowy rok liturgiczny. Niech każdy dzień będzie przygotowaniem się na narodzenie Jezusa w stajence naszego serca. Pomogą nam w tym także rekolekcje, które będziemy przeżywać od 15 do 17 grudnia. Poprowadzi je ks. mgr Marcin Sadowski, student muzykologii na KUL. Otoczmy Ojca rekolekcjonistę naszą modlitwą.

Jak zwykle w Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 7.00, tylko w środy o godz. 17.00, ze względu na dzieci szkolne.

Zapraszamy także na adoracje niedzielne po Mszy św. o godz. 18.00 oraz na Adwentowe 20.00 z kazaniem tematycznym: dziś o postawach i gestach w liturgii a za tydzień o Roku Liturgicznym.

W środę zapraszamy Rady Parafialne na Mszę św. na godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców.

W tym tygodniu w czwartek przypada wspomnienie św. Ambrożego a w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Poświęciliśmy opłatki na nasz stół wigilijny. Jak w roku ubiegłym można będzie nabyć opłatek w pomieszczeniu pod chórem bądź w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są w całości przeznaczone na budowę naszego kościoła. Bardzo proszę, aby zatroszczyć się także o starszych sąsiadów, którzy nie mogą przyjść do kościoła i dostarczyć im opłatek.

W sobotę 9 grudnia Akcja Katolicka organizuje spotkanie opłatkowe dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się koncert charytatywny „Mam tę moc” podczas którego będzie można wesprzeć Dawida, absolwenta Szkoły Podstawowej Nr 17, który po wypadku leży w śpiączce. Po innych Mszach można złożyć ofiarę do puszki. Szczegóły na plakacie.

Harcerze z Obwodu Płockiego ZHR po raz kolejny włączyli się w ogólnopolski projekt „Akcja Paczka”. Dziś i w następną niedzielę, po wszystkich Mszach św., przeprowadzą zbiórkę darów w postaci artykułów spożywczych /z długim terminem ważności typu: ryż, makaron, konserwy, słodycze…/, które w formie paczki świątecznej dostarczą osobiście do naszych Rodaków w Zdołbunowie na Ukrainie. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych Rodaków.

Mamy do nabycia świece wigilijne, z których dochód wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom; Mała świeca – 6 zł, świeca kula – 12 zł. Są jeszcze nasze diecezjalne kalendarze związane ze św. Stanisławem Kostką – po 2,50 zł.